2024-04-23

Łukasz Bożyk – publiczna obrona pracy doktorskiej

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej odbędzie się 22 maja 2024 o godzinie 16:00 w Warszawie, w gmachu Wydziału MIMUW przy ulicy Banacha 2, w sali 2180 (sala RW).

Tytuł rozprawy: Nowe wyniki w (ob)strukturalnej teorii grafów
Promotor: dr hab. Michał Pilipczuk, prof. ucz.

2024-04-22

Stypendia dla studentów - Algebry von Neumanna

Projekt NCN "Faktory von Neumanna ze zwartych grup kwantowych".

Oferujemy dwa sześciomiesięczne stypendia (2000 zł miesięcznie) dla studentów zainteresowanych tematyką algebr von Neumanna i innych algebr operatorów związanych z teorią zwartych grup kwantowych.

Stypendyści będą zdobywać wiedzę z teorii algebr von Neumanna i zwartych grup kwantowych oraz uczestniczyć w pracach badawczych w ramach projektu. Kierownik projektu: Piotr Sołtan, Katedra Metod Matematycznych Fizyki, Wydział Fizyki UW piotr.soltan@fuw.edu.pl

2024-04-21

Brązowy medal w 47. Akademickich Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym dla studentów z Wydziału MIMUW

W czwartek 18 kwietnia 2024 r., w Luksorze w Egipcie, odbyły się zawody finałowe 46. i 47. Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym (The 2023 ICPC World Finals).

2024-04-10

Zaawansowane Studia Magisterskie – program indywidualnej organizacji studiów – nabór uzupełniający

Nazwa: indywidualna organizacja studiów w ramach Działania III.2.2 Zaawansowane Studia Magisterskie

Cel: podniesienie jakości kształcenia w dyscyplinach informatyka i matematyka poprzez umożliwienie najlepszym studentom studiów II stopnia na kierunkach informatyka, matematyka, Data Science and Business Analytics i Machine Learning studiowania w możliwie najlepszych i najbardziej stymulujących do rozwoju warunkach

Wnioskodawca: student 1. roku studiów II stopnia kierunków informatyka, matematyka, Data Science and Business Analytics i Machine Learning

Zakończenie naboru wniosków: 01.02.2024 godzina 16:00

2024-04-09

Wspomnienie o Ryszardzie Engelkingu

16 listopada 2023 roku zmarł Ryszard Engelking - światowej klasy topolog, wieloletni profesor naszego wydziału i dyrektor Instytutu Matematyki, a także znakomity tłumacz literatury francuskiej.

2024-04-04

Tematyczne Programy Badawcze IDUB, edycja 2024

Wszystkich nauczycieli akademickich wydziału MIMUW zaliczanych do liczby N zapraszamy do aplikowania o dofinansowanie projektów w ramach Działania I.1.5 „Tematyczne Programy Badawcze”.

2024-04-01

Staże dla doktorantów

Rozpoczęcie naboru wniosków: 25.03.2024

Zakończenie naboru wniosków: 15.04.2024

Sposób składania wniosków: wyłącznie elektronicznie na adres pob3@mimuw.edu.pl

Ewentualne pytania dotyczące konkursu prosze kierować na adres k.mazowiecka@mimuw.edu.pl lub pob3@mimuw.edu.pl.

2024-03-27

Kolokwium Wydziału MIMUW

Szanowni Państwo,

z przyczyn losowych wykład w ramach Kolokwium Wydziału MIM zostaje odwołany. Odbędzie się w późniejszym terminie.

2024-03-25

Studenci MIMUW pierwszymi Akademickimi Mistrzami Europy w Programowaniu Zespołowym

Zawody odbyły się 24 marca 2024 w Pradze. Brały w nich udział 52 drużyny wyłonione w zawodach regionalnych z obszarów: południowo-wschodniego, środkowoeuropejskiego, północno-zachodniego i południowo-wschodniego  Europy, bez Białorusi i Rosji.

2024-03-21

Dzień Odkrywców Kampusu Ochota 2024

"Jubileuszowa edycja Dnia Odkrywców Kampusu Ochota! Na warsztaty, wykłady, pokazy i wyjątkowo dużo atrakcji urodzinowo-naukowych zapraszają ochockie Wydziały UW, w tym nasz MIMUW!

2024-03-16

Stypendium doktoranckie w projekcie NCN OPUS ,,Metody teoriomnogościowe w topologii analitycznej: od zbieżności punktowej i przestrzeni Banacha do algebr operatorowych”

Poszukujemy doktorantów zainteresowanych prowadzeniem badań naukowych dot. zaawansowanych technik mnogościowych w topologii i analizie funkcjonalnej  w projekcie NCN OPUS 2020/37/B/ST1/02613 „Metody teoriomnogościowe w topologii analitycznej: od zbieżności punktowej i przestrzeni Banacha do algebr operatorowych”.
Kierownik projektu: Witold Marciszewski.
Pozostali wykonawcy: Piotr Koszmider, Mikołaj Krupski

2024-03-09

Oferta pracy dla Kierownika/Kierowniczki Biblioteki Wydziału MIMUW

Wydział MIM ogłasza konkurs na stanowisko Kierowniczki/Kierownika Biblioteki.

W procesie rekrutacji wymagane są  m.in. CV i krótki (max 2 strony) dokument z opisem wizji działania i rozwoju Biblioteki.

Dzień Liczby Pi na MIMie

Zpraszamy licealistów i studentów pierwszego roku oraz wszystkich pasjonatów na świętowanie liczby Pi. Koło Pasjonatów Matematyki przygotowało 5 wyjątkowych referatów.
Gwarantujemy matematyczną rozrywkę na najwyższym pozomie!

Smutne wiadomości

Z głębokim żalem i smutkiem informujemy o śmierci Marka Zawadowskiego, profesora uczelni w Instytucie Matematyki, specjalisty w zakresie teorii kategorii i logiki matematycznej, cenionego wykładowcy i lubianego kolegi.

Potyczki Algorytmiczne 2024

Zapraszamy na ten legendarny, ogólnopolski konkurs programistyczny, zapoczątkowany na naszym Wydziale prawie 20 lat temu! Rejestracja rozpoczyna się 1 marca w samo południe, emocjonujące finały odbędą się w Zielonej Górze pod koniec maja.