2024-06-06

Stypendium w grancie NCN SONATA BIS "Motywacje: Podejście multidyscyplinarne"

Oferujemy jedno stypendium naukowe w projekcie "Motywacje: Podejście multidyscyplinarne" (NCN SONATA BIS).

Stypendysta będzie prowadził badania nad najnowszymi tematami w dziedzinie teorii mechanizmów, sieci społecznościowych i teorii gier. Tematem projektu są mechanizmy dla strategicznych agentów posiadających prywatne informacje oraz architektury połączeń między agentami umożliwiające wykorzystanie indywidualnych motywacji do osiągania wyników pożądanych globalnie

Kierownikiem projektu jest Marcin Dziubiński.

2024-03-16

Stypendium doktoranckie w projekcie NCN OPUS ,,Metody teoriomnogościowe w topologii analitycznej: od zbieżności punktowej i przestrzeni Banacha do algebr operatorowych”

Poszukujemy doktorantów zainteresowanych prowadzeniem badań naukowych dot. zaawansowanych technik mnogościowych w topologii i analizie funkcjonalnej  w projekcie NCN OPUS 2020/37/B/ST1/02613 „Metody teoriomnogościowe w topologii analitycznej: od zbieżności punktowej i przestrzeni Banacha do algebr operatorowych”.
Kierownik projektu: Witold Marciszewski.
Pozostali wykonawcy: Piotr Koszmider, Mikołaj Krupski

2024-03-09

Oferta pracy dla Kierownika/Kierowniczki Biblioteki Wydziału MIMUW

Wydział MIM ogłasza konkurs na stanowisko Kierowniczki/Kierownika Biblioteki.

W procesie rekrutacji wymagane są  m.in. CV i krótki (max 2 strony) dokument z opisem wizji działania i rozwoju Biblioteki.

2024-02-29

Stanowisko post-doc w ramach programu IDUB

Konkurs na stanowisko post-doc przeznaczony jest dla osób które uzyskały stopień doktora w ostatnich 5-ciu latach oraz  przepracowały w instytucji zagranicznej co najmniej 15 miesięcy w ciągu ostatnich 3 lat. Przewidywane wynagrodzenie podstawowe wynosi ok. 10 000 zł plus dodatki ok. 140 000 zł/rok. Osoby zatrudnione na tym stanowisku będą dysponowały budżetem w wysokości 15 000 zł na wyjazdy i przyjęcie gości.

Dodatkowo dla młodszych badaczy prowadzony jest nabór na stanowisko post-doc przeznaczone dla osób, które uzyskały tytuł doktora w ciągu ostatnich 3 lat i przepracowały w instytucji zagranicznej co najmniej 6 miesięcy w ciągu ostatnich 2 lat. Przewidywane wynagrodzenie zasadnicze wynosi około 8 500 zł. Osoby zatrudnione na tym stanowisku będą dysponowały budżetem w wysokości 15 000 zł na wyjazdy i przyjęcie gości.

Stanowisko post-doc

Oferujemy stanowisko post-doc w projekcie naukowym “Defining (sex and age) cell-specific epigenetic mechanisms underlying Environmental Enrichment/Exercise as non-pharmacological intervention for Alzheimer’s and Huntington’s disease and related potential noninvasive biomarkers” finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki (numer umowy UMO-2022/04/Y/NZ2/00116).
2024-02-29

Stanowisko post-doc w projekcie badawczym “NEWSUSE: Incentivizing Citizen Exposure to Quality News Online: Framework and Tools”

Czy jesteś ekspertem w dziedzinie ilościowych i obliczeniowych badań z zakresu nauk społecznych? Czy specjalizujesz się w naukach politycznych lub komunikacji politycznej? Czy interesują Cię media społecznościowe, ich algorytmy rekomendacji, polaryzacja i dezinformacja?

Zapraszamy do składania aplikacji na stanowisko pracownika naukowego ze stopniem doktora w Centrum Doskonałości Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego do projektu badawczego „NEWSUSE: Incentivizing Citizen Exposure to Quality News Online: Framework and Tools” kierowanego przez prof. Magdalenę Wojcieszak i finansowany przez Europejską Radę ds. Badań Naukowych (Grant Konsolidatora ERBN)

2024-02-29

Czy jesteś ekspertem w dziedzinie informatyki lub badań z zakresu obliczeniowych nauk społecznych? Czy specjalizujesz się w modelach NLP, LLM, tworzeniu oprogramowania i interesujesz się zastosowaniem swojej pracy do zagadnień z zakresu nauk społecznych i „prawdziwego świata”? Czy interesują Cię media społecznościowe, ich algorytmy rekomendacji, polaryzacja i dezinformacja?

Zapraszamy do składania aplikacji na stanowisko pracownika naukowego ze stopniem doktora w Centrum Doskonałości Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego do projektu badawczego „NEWSUSE: Incentivizing Citizen Exposure to Quality News Online: Framework and Tools” kierowanego przez prof. Magdalenę Wojcieszak i finansowany przez Europejską Radę ds. Badań Naukowych.