Nie jesteś zalogowany | Zaloguj się

2024-07-08

Dwa stypendia magisterskie w projekcie "Metody obliczeniowe do opisywania i analizowania procesów mutacyjnych w raku”

Oferujemy dwa stypendia magisterskie w projekcie „Metody obliczeniowe do opisywania i analizowania procesów mutacyjnych w raku” finansowanym przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA), umowa PPN/PPO/2020/1/00028.

Wybrani kandydaci będą pracować nad zagadnieniami z zakresu modelowania i analizy danych mutacyjnych w nowotworach.

Kierownikiem projektu jest Damian Wójtowicz.

Więcej
2024-07-02

Andrzej Jackowski – publiczna obrona rozprawy doktorskiej

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej odbędzie się 19 września 2024 o godzinie 15:00 w Warszawie, w gmachu Wydziału MIMUW przy ulicy Banacha 2, w sali 2180 (sala RW).

Tytuł rozprawy: Adapting Distributed Storage with Deduplication to Cloud Use Cases
Promotor: dr hab. Konrad Iwanicki, prof. ucz. (Uniwersytet Warszawski)
Promotor pomocniczy: dr Cezary Dubnicki (9LivesData)

Więcej
2024-06-26

Wyniki rankingu "Perspektyw" 2024

 

Z przyjemnością informujemy, że kierunki matematyka oraz informatyka prowadzone na naszym Wydziale zajęły I miejsce w tegorocznym rankingu "Perspektyw".

2024-06-14

Smutne wiadomości

Z głębokim żalem i smutkiem informuję, że w sobotę 1 czerwca zmarła prof. Maria Moszyńska. Zajmowała się geometrią, m.in. geometrią zbiorów wypukłych i fraktalnych. Doktorat napisała pod opieką prof. Karola Borsuka.

Na Uniwersytecie przepracowała 48 lat, od 1955 do 2003. Była m.in. prodziekanem WMIM w latach 1981-1984 i dziekanem WMIM w latach 1984-1987. Później przez lata kierowała Zakładem Geometrii w Instytucie Matematyki. Była osobą niezmierzonej łagodności i dobroci.

2024-06-13

Rekrutacja do projektu „MIM FORCE 5”

Zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji do projektu „MIM FORCE 5” w ramach ministerialnego konkursu: „Wsparcie studentów w zakresie podniesienia ich kompetencji i umiejętności”. Projekt „MIM FORCE 5” zakłada sfinansowanie członkom drużyny MIM UW przejazdu na zawody, opłaty za uczestnictwo, noclegu jeśli nie jest w opłacie, diety dojazdowej oraz diet pobytowych w zależności od stopnia zapewnienia wyżywienia przez organizatorów zawodów.

Więcej
2024-06-06

Stypendium w grancie NCN SONATA BIS "Motywacje: Podejście multidyscyplinarne"

Oferujemy jedno stypendium naukowe w projekcie "Motywacje: Podejście multidyscyplinarne" (NCN SONATA BIS).

Stypendysta będzie prowadził badania nad najnowszymi tematami w dziedzinie teorii mechanizmów, sieci społecznościowych i teorii gier. Tematem projektu są mechanizmy dla strategicznych agentów posiadających prywatne informacje oraz architektury połączeń między agentami umożliwiające wykorzystanie indywidualnych motywacji do osiągania wyników pożądanych globalnie

Kierownikiem projektu jest Marcin Dziubiński.

Więcej
2024-06-06

Wykład im. Wacława Sierpińskiego 2024

Zapraszamy na tegoroczny Wykład im. Wacława Sierpińskiego, który odbędzie się 13 czerwca 2024 roku o godz. 17:30 w sali 5440. Wygłosi go laureat Medalu, prof. Jarosław Wiśniewski pracujący na naszym Wydziale.

2024-06-04

Maja Szlenk – publiczna obrona rozprawy doktorskiej

Dnia 20 czerwca 2024 r. o godz. 10.00 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej w trybie zdalnym.

Tytuł rozprawy: Applications of Various Compactness Methods in the Context of Compressible Fluid Mechanics
Promotorzy: prof. dr hab. Piotr Mucha (Uniwersytet Warszawski),dr hab. Ewelina Zatorska (University of Warwick)

Zainteresowani udziałem w publicznej dyskusji nad w/w rozprawą doktorską proszeni są o zgłoszenie tego faktu poprzez przesłanie maila na adres: rnd.matinf@uw.edu.pl najpóźniej do dn. 19 czerwca 2024 roku. Osoby te otrzymają zwrotny link do wirtualnego pokoju, gdzie odbędzie się publiczna obrona w/w rozprawy.

Więcej
2024-06-02

Rozstrzygnięto konkurs PTBI na Najlepszą Pracę Doktorską obronioną w 2023 roku

W tegorocznej edycji konkursu Polskiego Towarzystwa Bioinformatycznego na Najlepszą Pracę Doktorską obronioną w 2023 roku nadesłana została rekordowa liczba 10 prac. Zwycięzcą konkursu został student naszego wydziału Krzysztof Koras.

Więcej
2024-06-02

Mistrzowie Algorytmiki 2024 - Rekrutacja

Zapraszmy studentów naszego wydziały oraz studentów Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych do wzięcia udziału w projekcie Mistrzowie algorytmiki 2024/2025. Celem projektu jest przygotowanie i udział w międzynarodowych zawodach w programowaniu zespołowym.

2024-06-02

Rozstrzygnięto konkurs PTBI na najlepszą pracę magisterską obronioną w 2023 roku

Nagrodę główną otrzymała studentka naszego wydział Natalia Rutecka. Wszystkie z 4 wyróżnień otrzymali studenci naszego wydziału:
Adam Cicherski, Aleksandra Cupriak, Maciej Dzikowski, Julia Rymuza.

2024-05-29

Stypendium naukowe w projekcie NCN SONATA BIS p.t. "Łączenie kropek"

Oferujemy jedno stypendium naukowe w projekcie "Łączenie kropek: analiza centralności z perspektywy teorii gier i teorii wyboru społecznego" (NCN SONATA BIS 2023/50/E/ST6/00665).

Projekt "Łączenie kropek: analiza centralności z perspektywy teorii gier i teorii wyboru społecznego" leży na styku sztucznej inteligencji, informatyki i ekonomii. Miary centralności to metody, które służą ocenie istotności wierzchołków w sieciach (m.in., społecznościowych, terrorystycznych czy biologicznych). Celem naszego projektu jest badanie miar centralności z perspektywy teorii wyboru społecznego i teorii gier kooperacyjnych. Odkryjemy nowe, niezbadane połączenia między analizą sieci, teorią wyboru społecznego i teorią gier koalicyjnych, które będą korzystne dla wszystkich tych dyscyplin. Naszym ostatecznym celem jest stworzenie zunifikowanej teorii oceny elementów, która rozszerzyłaby ramy teorii wyboru społecznego, teorii gier i analizy sieci.

Kierownikiem projektu jest Oskar Skibski.

Więcej
2024-05-29

Rozstrzygnięto konkurs prac studenckich z matematyki im. Józefa Marcinkiewicza 2023

Wśród laureatów konkursu, organizowanego przez Oddział Toruński Polskiego Towarzystwa Matematycznego, znalazł się nasz student Marcin Mielniczuk.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

2024-05-29

Rozstrzygnięto 57. edycję Konkursu PTM na najlepszą pracę studencką z teorii prawdopodobieństwa i zastosowań matematyki

Wśród laureatów konkursu, organizowanego przez Oddział Wrocławski Polskiego Towarzystwa Matematycznego, znalelżli się studenci naszego wydziału Michał Borowski i Michał Makowski.

2024-05-22

Rozstrzygnięcie konkursu "Złote Pióro"

W czwartek, 16 maja, podczas posiedzenia Rady Wydziału odbyło się ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród w tegorocznej edycji Złotego Pióra. W tegorocznym głosowaniu wzięło udział blisko 400 osób studiujących u nas na Wydziale.

Więcej