Nie jesteś zalogowany | Zaloguj się

Studia

O Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego

Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego istnieje od 1969 roku. Powstał w wyniku rozszczepienia Wydziału Matematyki i Fizyki. Nasz Wydział jest kontynuatorem Warszawskiej Szkoły Matematycznej, czyli jednej z trzech silnych grup matematyków działających w Polsce w latach międzywojennych. Czołowymi przedstawicielami byli m.in. Karol Borsuk, Samuel Eilenberg, Zygmunt Janiszewski, Kazimierz Kuratowski, Stanisław Leśniewski, Stefan Mazurkiewicz, Andrzej Mostowski, Wacław Sierpiński, Alfred Tarski.

Dziś Wydział oferuje kształcenie o najwyższej jakości i badania naukowe na światowym poziomie.

Wydział MIM uzyskał pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej, certyfikaty "Doskonały kierunek" dla kierunków studiów matematyka i informatyka oraz najwyższą kategorię naukową A+.


Zaprasamy na kierunki

Matematyka

studia 1. i 2. stopnia

Matematyka to dyscyplina przypisana do dziedziny nauk ścisłych i przyrodniczych. Oferowane na Uniwersytecie Warszawskim studia pierwszego stopnia na kierunku matematyka zostały ukształtowane długoletnią tradycją. Program kształcenia jest stale rozwijany i wzbogacany z uwzględnieniem aktualnych kierunków rozwoju matematyki i ich zastosowań na rynku pracy. Program jest dostosowany zarówno do potrzeb tych studentów, którzy traktują matematykę jako ścieżkę kariery zawodowej, jak i tych uzdolnionych w kierunkach ścisłych, planujących karierę naukową. Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki jest przy tym miejscem rozpoznawanym i docenianym na świecie.

Więcej

Informatyka

studia 1. i 2. stopnia

Informatyka to dyscyplina przypisana do dziedziny nauk ścisłych i przyrodniczych. Oferowane na Uniwersytecie Warszawskim studia na kierunku informatyka zostały ukształtowane długoletnią tradycją. Program kształcenia jest stale rozwijany i wzbogacany z uwzględnieniem aktualnych kierunków rozwoju informatyki i jej zastosowań na rynku pracy. Program jest dostosowany zarówno do potrzeb tych studentów, którzy traktują informatykę jako ścieżkę kariery zawodowej, jak i tych szczególnie uzdolnionych w kierunkach ścisłych, planujących karierę naukową. Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki jest przy tym miejscem rozpoznawanym i docenianym na świecie.

Więcej

Bioinformatyka i Biologia Systemów

studia 1. i 2. stopnia

Bioinformatyka jest stosunkowo młodą, dynamicznie rozwijającą się dyscypliną, zajmującą się zastosowaniem technik przetwarzania danych w badaniach nad problemami biologicznymi. Takie projekty, jak Human Genome Project nie byłyby możliwe bez użycia nowoczesnych metod informatyki i matematyki. Bioinformatyka stwarza możliwość znalezienia ciekawej pracy między innymi w ośrodkach zajmujących się modelowaniem biologicznym, projektowaniem leków czy analizą danych medycznych.

Więcej

Uczenie maszynowe (Machine Learning)

studia 2. stopnia w języku angielskim

Oferowane na Uniwersytecie Warszawskim studia drugiego stopnia na kierunku Machine Learning (uczenie maszynowe) zostały utworzone w związku z dynamicznie rosnącym zainteresowaniem technikami informatycznymi z tego obszaru tematycznego. Studia te zostały zaprojektowane na bazie dobrze funkcjonujących i ukształtowanych długoletnią tradycją praktyk stosowanych na kierunku informatyka prowadzonego w ramach dziedziny nauk ścisłych i przyrodniczych. Świeżo opracowany program kształcenia został przygotowany z uwzględnieniem aktualnych kierunków rozwoju informatyki w obszarze uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji oraz ich zastosowań w gospodarce. Treści są dostosowane zarówno do potrzeb tych studentów, którzy traktują wiedzę i umiejętności zdobyte w trakcie studiów jako ścieżkę kariery zawodowej, jak i tych szczególnie uzdolnionych w kierunkach ścisłych, planujących karierę naukową. Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki jest przy tym miejscem rozpoznawanym i docenianym na świecie.

Więcej

Jednoczesne Studia Informatyczno-Matematyczne (JSIM)

forma studiowania na dwóch kierunkach pierwszego stopnia

Jednoczesne Studia Informatyczno-Matematyczne są formą jednoczesnego studiowania na kierunkach matematyka i informatyka, prowadzące do uzyskania dwóch dyplomów licencjackich w ciągu czterech lat. Są one kierowane przede wszystkim do laureatów i finalistów olimpiad: informatycznej i matematycznej. Studenci są przyjmowani na I rok na jeden kierunek — ten, na który się rekrutowali i składają podanie JSIM do dziekana WMIM o indywidualizację toku studiów. Podanie to należy złożyć razem z dokumentami o przyjęcie na studia w Sekcji Studenckiej Wydziału MIM UW.

Więcej

Międzykierunkowe Studia Ekonomiczno-Matematyczne (MSEM)

forma studiowania na dwóch kierunkach pierwszego stopnia

Międzykierunkowe Studia Ekonomiczno-Matematyczne (MSEM) to atrakcyjna, ale i wymagająca specjalność umożliwiająca studiowanie jednocześnie na dwóch kierunkach:  ekonomii i matematyce. Daje ona możliwość uzyskania dyplomów licencjata na obu tych kierunkach w ciągu trzech lat studiów. Specjalność jest atrakcyjną propozycją dla osób pragnących zdobyć wiedzę z kilku dziedzin, począwszy od matematyki, ekonomii, poprzez informatykę, zarządzanie i finanse, a na ekonometrii i metodach ilościowych w ekonomii kończąc.

Więcej