Nie jesteś zalogowany | Zaloguj się

Zajęcia dla grup szkolnych — stacjonarnie i online

Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza grupy zainteresowanych licealistów na stacjonarne oraz internetowe spotkania z matematyką pozaszkolną. Prezentujemy tematy, które mamy nadzieję nie są uczniom znane, poszerzają horyzonty, mają szansę zaciekawić i zachęcić do studiowania nauk ścisłych. Nie jest to powtórzenie szkolnego materiału ani przygotowanie do matury.

Oferujemy interaktywne wykłady na rozmaite tematy i o różnym poziomie trudności, a także zajęcia o charakterze warsztatowym. Konkretny temat zajęć można wybrać z poniższej listy lub skorzystać z naszej propozycji, którą przedstawimy indywidualnie zależnie od poziomu zaawansowania i liczności grupy oraz dostępnych terminów.

Zajęcia organizujemy dla grup co najmniej 15-osobowych. Mniejszym grupom i pojedynczym osobom polecamy dział materiały online. W przypadku dużej liczby zainteresowanych z tej samej szkoły, chętnie zaoferujemy wspólne spotkanie w dogodnym dla wszystkich terminie.

Spotkania trwają około półtorej godziny i organizujemy je w różnych terminach, dopasowanych do możliwości i chęci zainteresowanej grupy oraz prelegenta. Zajęcia stacjonarne odbywają się w gmachu Wydziału MIM UW.

Zajęcia są bezpłatne.


W semestrze letnim 2023/24 zapraszamy na następujące spotkania (do wyboru w trybie stacjonarnym lub zdalnym; po kliknięciu w tytuł można się zapoznać z dokładniejszymi informacjami o danych zajęciach i dostępnych terminach, szczegóły znaleźć można również w opisie wszystkich zajęć):

wykłady dla wszystkich licealistów (grupy 15-40 osób):

warsztaty dla wszystkich licealistów (grupy 15-40 osób):

wykłady nieco ambitniejsze, dla zaawansowanych licealistów (grupy 15-40 osób):


W celu zgłoszenia grupy i uzgodnienia szczegółów, prosimy o wypełnienie poniższego formularza.

* oznacza pole obowiązkowe.


Zajęcia organizujemy dla grup co najmniej 15-osobowych. Mniejszym grupom i pojedynczym osobom polecamy dział materiały online, a szczególnie internetowy kurs Matematyka wokół nas. W przypadku dużej liczby zainteresowanych z tej samej szkoły, chętnie zaoferujemy wspólne spotkanie w dogodnym dla wszystkich terminie (szczegóły i tematykę dla dużych grup ustalamy indywidualnie).
Prosimy o podanie również wszelkich niepasujących dat, dni tygodnia lub godzin, wynikających np. z braku zgody dyrekcji szkoły na wyjście uczniów w danym dniu itp. Możliwe terminy realizacji poszczególnych zajęć podane są w ich opisach.
Tu można wskazać preferowane tematy zajęć, jeśli mają Państwo konkretne życzenia. Prosimy o zgłoszenie możliwie wielu dogodnych tematów. Ułatwi to szybkie zorganizowanie spotkania. Można też to pole pozostawić puste, wtedy sami zaproponujemy tematykę dopasowaną do poziomu zaawansowania i liczności grupy oraz dostępnych terminów. Możliwe terminy realizacji poszczególnych zajęć podane są w ich opisach.