Osiągnięcia — strona główna

X Akademickie Mistrzostwa Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym

Sprawozdanie

Szanowni Państwo,

kolejny raz w tym roku miło mi poinformować o sukcesach młodych informatyków z naszego Wydziału. W konkursie w programowaniu zespołowym ,,The 2004 ACM Central Europe Programming Contest'' studenci naszego Wydziału zajęli dwa pierwsze miejsca. Mistrzostwo Europy Środkowej zdobył zespół w składzie:

• Szymon Acedański (I rok JSIM)
  • Tomasz Idziaszek (III rok JSIM)
  • Jacek Jurewicz (IV rok JSIM)

Zwycięzcy rozwiązali w ciągu pięciu godzin 8 zadań (ułożyli stosowne algorytmy i zaprogramowali je) na 9, w łącznym czasie 15 godzin 47 minut i 16 sekund (w tym 20 minut karnych). Pokonali oni drugi nasz zespół o 7 minut i 17 sekund. Wicemistrzami Europy Środkowej, także rozwiązując 8 zadań (80 karnych minut), zostali:

• Marek Cygan (II rok informatyki)
  • Marcin Pilipczuk (II rok JSIM)
  • Piotr Stańczyk (III rok informatyki)

Trzeci nasz zespół w składzie: Bartek Romański, Marcin Michalski i Paweł Parys, miał trochę słabszy dzień i zajął w ogólnej klasyfikacji 11 miejsce z 6 rozwiązanymi zadaniami.

Zawody w tym roku zostały zorganizowane przez Politechnikę Budapesztańską. Wzięło w nich udział 51 drużyn z najlepszych uczelni z Chorwacji, Czech, Polski, Słowacji, Słowenii i Węgier. Bardzo dobrze wypadły polskie zespoły. Trzecie miejsce zajął Uniwersytet Wrocławski. Zwycięzcy zawodów i drużyna Uniwersytetu Wrocławskiego będą reprezentowali nasz region w światowym finale konkursu ACM - The 29th ACM International Collegiate Programming Contest World Finals - w dniach 3-7 kwietnia 2005 roku, w Szanghaju. Więcej o konkursie ACM można przeczytać na stronach http://icpc.baylor.edu/icpc/.

W imieniu swoim i pozostałych opiekunów naszych zespołów (profesora J. Madeya i Kuby Pawlewicza) gratuluję wszystkim naszym reprezentantom wspaniałych wyników, a zwycięzcom życzę sukcesów w Szanghaju.