Nie jesteś zalogowany | Zaloguj się
Osiągnięcia — strona główna

XIII Akademickie Mistrzostwa Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym

Sprawozdanie

W dniach 10-11.11.2007 r., odbyły się w Pradze Akademickie Mistrzostwa Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym. W zawodach wzięło udział 67 trzyosobowych zespołów z Austrii, Chorwacji, Czech, Polski, Słowacji, Słowenii i Węgier. Tegorocznymi Mistrzami Europy Środkowej zostali studenci naszego Wydziału:

Marek Cygan, Marcin Pilipczuk, Filip Wolski.

Mistrzowie rozwiązali 9 zadań z 10 zaproponowanych przez organizatorów.

Drugie miejsce zajął zespół z Zagrzebia, a trzecie studenci z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Oba te zespoły rozwiązały po 8 zadań. W zawodach startowały jeszcze trzy inne zespoły naszych studentów. Zespół w składzie Tomasz Kulczyński, Jakub Łącki i Jakub Radoszewski zajął piąte miejsce (6 rozwiązanych zadań), studenci Piotr Świgoń, Wojciech Tyczyński i Szymon Wrzyszcz zajęli miejsce dziesiąte (6 zadań), a "pierwszaki" - Piotr Niedźwiedź, Wojciech Śmietanka i Filip Wieczorek - miejsce dwudzieste trzecie (4 rozwiązane zadania).

Koszty udziału naszych drużyn w zawodach w Pradze pokryła firma ATM S.A. Firma ATM ufundowała także roczne stypendia dla członków mistrzowskiej drużyny oraz dla Tomka Kulczyńskiego za zwycięstwo w tegorocznej Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej.

Zawodnikom w Pradze towarzyszyli i kibicowali profesorowie Krzysztof Diks i Jan Madey oraz mgr Tomasz Idziaszek, który przygotował i przeprowadził tegoroczne eliminacje wydziałowe do drużyn reprezentacyjnych.

Zwycięzcy z Pragi pojadą w kwietniu przyszłego roku do Banff w Kanadzie na światowe finały zawodów programowaniu. Należy im życzyć zwycięstwa i tym samym powtórzenia sukcesu z zeszłego roku.