Nie jesteś zalogowany | Zaloguj się
Osiągnięcia — strona główna

XV Akademickie Mistrzostwa Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym

Sprawozdanie

W dniach 7-8 listopada 2009 r., w Instytucie Informatyki Uniwersytet Wrocławskiego odbyły się Akademickie Mistrzostwa Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym. Niezmiernie miło mi poinformować, że tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna studentów naszego Wydziału w składzie:

Karol Kurach, Krzysztof Pawłowski i Michał Pilipczuk.

W tym roku organizatorzy postawili uczestnikom bardzo wysokie wymagania i zaproponowali 11 zadań do rozwiązania, w większości niezwykle trudnych. Mistrzowie rozwiązali 6 z nich. Następnych 10 drużyn rozwiązało po 5 zadań. Wśród nich znalazły się 3 nasze zespoły. Czwarte miejsce zajęli

Jakub Łącki, Piotr Niedźwiedź i Wojciech Śmietanka

piąte

Marcin Andrychowicz, Tomasz Kulczyński i Piotr Mikulski

na jedenastym miejscu uplasowali się

Damian Karasiński, Marcin Kościelnicki i Wojciech Tyczyński.

Nasz najmłodszy zespół (studenci pierwszego roku: Jarosław Błasiok, Tomasz Kociumaka i Jakub Oćwieja) rozwiązał tylko 3 zadania i zajął miejsce w środku stawki.

Gratulacje dla zwycięzców i wielkie słowa uznania dla pozostałych za wspaniałą walkę.

Zwycięzcy będą reprezentowali Uniwersytet Warszawski w finałach Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym, które będą miały miejsce w Harbin w Chinach, w lutym przyszłego roku.

W tym miejscu słowa podziękowania należą się wypróbowanemu od lat sponsorowi naszych reprezentacji - firmie ATM S.A., dzięki której Uniwersytet tak licznie może być reprezentowany w zawodach, a zwycięzcy otrzymują stypendia.

W imieniu opiekunów naszych zespołów - profesora Jana Madeya i doktorantów Marka Cygana i Jakuba Radoszewskiego,