Nie jesteś zalogowany | Zaloguj się
Osiągnięcia — strona główna

XVIII Akademickie Mistrzostwa Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym

Sprawozdanie

W niedzielę 18 listopada 2012 r., na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, odbyły się XVIII Akademickie Mistrzostwa Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym. W zawodach wzięło udział 77 trzyosobowych drużyn z najlepszych uczelni informatycznych z Chorwacji, Czech, Polski, Słowacji, Słowenii, Polski i Węgier. Uniwersytet Warszawski reprezentowało 6 zespołów studentów z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki:

• UW1: Marcin Andrychowicz, Maciej Klimek, Tomasz Kociumaka
  • UW2: Jarosław Błasiok, Mirosław Michalski, Jakub Oćwieja
  • UW3: Dawid Dąbrowski, Adam Karczmarz, Adrian Jaskółka
  • UW4: Wojciech Nadara, Grzegorz Prusak, Marcin Smulewicz
  • UW5: Tom Macieszczak, Adam Nieżurawski, Bartłomiej Gajewski
  • UW6: Łukasz Marecik, Kamil Yurtsever, Piotr Smulewicz

Nasi reprezentanci wypadli bardzo dobrze, choć po raz pierwszy od roku 1999 Uniwersytet Warszawski nie wygrał tych zawodów. Zwycięzcą tegorocznych mistrzostw został zespół Uniwerystetu Komeniusza w Bratysławie, który rozwiązał 10 z 11 (trudnych i ciekawych) zadań przygotowanych przez organizatorów. Drugie miejsce zajął zespół z Uniwersytetu Jagiellońskiego rozwiązując także 10 zadań, ale w gorszym czasie niż zwycięzcy.

Miejsca trzecie i czwarte przypadły naszym drużynom, które do końca walczyły między sobą o prawo startu w przyszłorocznych finałach mistrzostw świata. Z tej rywalizacji zwycięsko wyszła drużyna UW1, która zajęła trzecie miejsce z 9 zadaniami. Tyle samo zadań rozwiązał zespół UW2, ale w gorszym czasie.

Pozstały nasze drużyny spisały się bardzo dobrze: zespół UW3 zajął miejsce siódme, UW4 - 11, UW6 - 20 i UW5 - 22.

Wszystkim należą sie podziękowania za wspaniałą walkę, a drużynie UW1 życzymy sukcesów w finałach.

Więcej o zawodach można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia cerc.tcs.uj.edu.pl oraz na http://www.facebook.com/acm.icpc.cerc.