Nie jesteś zalogowany | Zaloguj się
Osiągnięcia — strona główna

XIX Akademickie Mistrzostwa Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym

Sprawozdanie

W dniu 17.XI.2013, na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, odbyły się Akademickie Mistrzostwa Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym będące jednocześnie eliminacjami do światowych finałów Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym - ACM ICPC World Finals, Jakaterynburg, Rosja, 22-24.06.2013.

W zawodach w Krakowie wzięły udział 72 drużyny z najlepszych uczelni informatycznych Chorwacji, Czech, Polski, Słowacji, Słowenii i Węgier. Uniwersytet Warszawski reprezentowało sześć trzyosobowych drużyn studenckich z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki. Organizatorzy przygotowali 12 bardzo trudnych zadań. Akademickim Mistrzem Europy Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym w roku 2013 został zespół z Uniwersytetu Komeniusza w Bratysławie. Drugie miejsce zajęła drużyna z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obie te drużyny rozwiązały po 9 zadań. Na miejscu trzecim, z ośmiu zadaniami, uplasowała się drużyna z Uniwersytetu Warszawskiego w składzie: Jarosław Błasiok, Jakub Oćwieja i Tomasz Kociumaka. Kolejne miejsca zajęły zespoły z Zagrzebia i Wrocławia.

Pięć pierwszych drużyn ma zagwarantowany udział w finałach mistrzostw świata.

Mimo, że Uniwersytet Warszawski nie wygrał tegorocznych zawodów, to wszystkie nasze reprezentacyjne drużyny spisały się bardzo dobrze zajmując odpowiednio miejsca:

3. Jarosław Błasiok, Tomasz Kociumaka, Jakub Oćwieja (8 zadań)
6. Adam Karczmarz, Leonid Logvinov, Jan Kanty Milczek (8 zadań)
7. Wojciech Nadara, Grzegorz Prusak i Marcin Smulewicz (8 zadań)
8. Kamil Dębowski, Błażej Magnowski, Marek Sommer (8 zadań)
15. Paweł Kura, Bartosz Tarnawski, Kamil Żyła (7 zadań)
16. Krzysztof Pszeniczny, Karol Farbiś, Adam Czapliński (6 zadań)

Głównym sponsorem reprezentacji Uniwersytetu Warszawskiego jest PKO Bank Polski, dzięki któremu możliwe było zapewnienie znakomitych warunków przygotowań do zawodów. PKO Bank Polski będzie także wspierał naszą drużynę w przygotowaniach i wyprawie na finały światowe.

Wszystkie polskie drużyny zakwalifikowane na finały światowe otrzymają stypendia Uniwersytetu Warszawskiego ufundowane przez Fundację PKO Banku Polskiego.

Więcej o samych zawodach można znaleźć na stronach Mistrzostw - cerc.tcs.uj.edu.pl i na Facebooku - facebook.com/acm.icpc.cerc.