XXIX Akademickie Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym

Osiągnięcia

2005

Sprawozdanie

W środę, 6 kwietnia 2005 r, odbyły się finały zawodów The 29th Annual ACM-ICPC World Finals sponsored by IBM.

Zawody mają charakter akademickich mistrzostw świata w programowaniu zespołowym. W finałach wzięło udział 78 zespołów, wyłonionych w elimnacjach regionalnych spośród 4109 drużyn, reprezentujących 1582 uniwersytety z 71 krajów. Z naszego regionu w finałach wzięły udział:

• drużyna Uniwersytetu Warszawskiego - mistrz Europy Środkowej, w składzie Szymon Acedański (I rok JSIM), Tomasz Idziaszek (III rok JSIM) oraz Jacek Jurewicz (IV rok JSIM),
  • drużyna Uniwersytetu Wrocławskiego, 3-cie miejsce w eliminacjach środkowoeuropejskich.

Na finałach nasza drużyna zajęła 17-tą pozycję rozwiązując 5 zadań spośród 10. Zwyciężyła drużyna z uniwersytetu w Szanghaju - 8 rozwiązanych zadań. Bardzo dobrze spisali się Wrocławianie. Zajęli 5-te miejsce z 7-ma zadaniami.

Naszej drużynie należą się gratulacje za tegoroczne osiągnięcia i duży wkład pracy w przygotowaniu do zawodów. Należy jej także życzyć, żeby w przyszłym roku wypadła jeszcze lepiej.