XIII Zawody Matematyczne im. Vojtecha Jarnika

Osiągnięcia

2003

Sprawozdanie

W dniach 2 i 3 kwietnia obyły się w Ostrawie 13 Miedzynarodowe Zawody Matematyczne im. Vojtecha Jarnika. Wzięła w nich udział reprezentacja naszego wydziału w składzie: Michał Adamaszek, II rok, Tomasz Czajka , III rok, Eryk Kopczyński, IV rok, Piotr Przytycki, IV rok, Jakub Wojtaszczyk, IV rok.

Startujący zostali podzieleni tradycyjnie na dwie kategorie: pierwszą - studenci roku pierwszego i drugiego, drugą - studenci lat wyższych. W każdej kategorii były 4 zadania do rozwiązania (w ciągu czterech godzin), każde punktowano w skali 0-10.

Michał Adamaszek zajął drugie miejsce wspólnie z Pawłem Walterem z Krakowa i Katariną Quittnerovą z Pragi (po 30 punktów). Wygrał w tej kategorii Viktor Haragi z Budapesztu.

Jakub Wojtaszczyk zajął miejsce trzecie wspólnie z Matiją Kazalickim z Zagrzebia.

Piotr Przytycki zajął miejsce 7. Niestety jedno z jego zadań zostało ocenione na 2 punkty zamiast na około 7. Sprawdzający (2 osoby) nie zrozumili rozwiązania. Opiekun grupy również, więc nie poprosił o ponowne sprawdzenie. W tej sytuacji należy przyjąć, iż prawdziwy rezultat p. Przytyckiego to około 20 punktów, więc miejsce 4, a może trzecie wspólnie z Tomasz Czajka znalazł się na miejscu 8 uzyskawszy 13 punktów.

Eryk Kopczyński został sklasyfikowany na miejscu 11 wspólnie z pięcioma innymi osobami.

Klasyfikacji drużynowej nie ma, ale reprezentacja UW była tradycyjnie jedną z najlepszych.

Ciekawostka: dwóch studentów zostało zmuszonych przez czeskie służby graniczne do strzyżenia się (fryzjera nie było) pod pretekstem posiadania owłosienia niezgodnego ze zdjęciem w paszporcie.