XXX Akademickie Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym

miło nam poinformować, że zespół UW z naszego Wydziału, w składzie

• Marcin Michalski (III rok studiów jednoczesnych)
  • Paweł Parys (IV rok studiów jednoczesnych)
  • Bartłomiej Romański (II rok studiów jednoczesnych)

zdobył srebrny medal w 30. Akademickich Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym, które miały miejsce w dniach 9-13 kwietnia 2006 roku w San Antonio, USA.

Nasza drużyna zajęła siódme miejsce rozwiązując 5 zadań na 10 przygtowanych przez organizatorów. Mistrzem świata został zespół z Uniwersytetu w Saratowie rozwiązując 6 zadań, w łącznym czasie 917 minut. Wielki sukces odniósł drugi polski finalista - zespół z bratniego Uniwersytetu Jagiellońskiego w składzie Arkadiusz Pawlik, Bartłomiej Walczak i Paweł Walter (opiekunowie: Paweł Idziak, Maciej Żenczykowski). Zespół z UJ też rozwiązał 6 zadań, ale w gorszym czasie niż zwycięzcy (1258 minut). Kolejne 8 zespołów rozwiązało po pięć zadań. W kolejności zajętych miejsc były to:
3. Politechnika Ałtajska (złoty medal, 681 minut)
4. Uniwersytet w Twente (złoty medal, 744 minut)
5. Uniwersytet Jiao Tong w Szanghaju (srebrny medal, 766 minut)
6. Uniwersytet Petersburgski (srebrny medal, 815 minut)
7. Uniwersytet Warszawski (srebrny medal, 820 minut)
8. MIT (srebrny medal, 831 minut)
9. Uniwersytet Moskiewski (brązowy medal, 870 minut)
10. Wyższa Szkoła Lotnicza w Ufie (brązowy medal, 980 minut)

Pozstałe dwa brązowe medale zdobyły zespoły kanadyjskie z Uniwersytetu stanu Alberta i Uniwersytetu w Waterloo rozwiązując po 4 zadania.

Wynik naszego zespołu jest trzecim najlepszym w historii 12-letnich startów zespołów UW w finałach. Gratulacje dla Marcina, Pawła i Bartka.

Chcielibyśmy też tą drogą podziękować firmie ATM za sponsorowanie zespołów UW biorących udział w eliminacjach i finałach tegorocznego konkursu, jak i za ufundowanie rocznych stypendiów dla trójki finalistów.