XVII Zawody Matematyczne im. Vojtecha Jarnika

Osiągnięcia

2007

Sprawozdanie

W dniach 27-29.III reprezentacja naszego Wydziału wzięła udział w zawodach matematycznych w Ostravie.

W młodszej kategorii (obejmujacej pierwsze dwa lata studiow) reprezentował nas p. Piotr Achinger, który zrobiwszy trzy zadania zajął jedenaste miejsce na 72 zawodnikow. Pięciu zawodników bezbłędnie rozwiązało wszystkie cztery zadania, osiagajac maksymalny wynik 40 punktów - byli to Strenner Balazs i Paulin Roland z Budapesztu, Michal Burger z Bratyslawy, Jaromir Kuben z Brna i Christian Sattler z Monachium. Najlepszym Polakiem był p. Krzysztof Dorobisz z UJ, który zdobył o jeden punkt więcej niż p. Achinger i zajął miejsce 9-10 ex aequo.

W starszej kategorii (obejmującej lata od 3 do 5) startowało 45 zawodników, w tym trzech naszych studentow - Michał Jóźwikowski, Paweł Parys i Marcin Pilipczuk. Poszło im bardzo dobrze, zajęli miejsca odpowiednio drugie, piąte i trzecie/czwarte ex aequo. Czołówka tabeli wyglądała tak:
1. Bela Andras Racz (Budapeszt) - 40 punktów
2. Michał Jóźwikowski (UW) - 27 punktów
3-4. Marcin Pilipczuk (UW) - 26 punktów, Andras Janko (Szeged) - 26 punktów
5. Paweł Parys (UW) - 25 punktów
6. Martin Tancer (Praga) - 24 punkty
7-9. Jan Czajkowski (Wroclaw) - 22 punkty, Marton Hablicsek (Budapeszt) - 22 punkty, Paweł Januszewski (UJ) - 22 punkty.

Klasyfikacji drużynowej nie prowadzi się. Byłoby to trudne, ze względu na różne liczby startujacych w różnych kategoriach uczestników z różnych uniwersytetow. Osoby zainteresowane zadaniami znajdą je bez trudu pod adresem: