Opieka zdrowotna i ubezpieczenie, stypendia i akademiki

Opieka zdrowotna

Zapraszamy do korzystania z przychodni CenterMed Warszawa Sp. z o.o. oferującej bezpłatną opiekę zdrowotna dla studentów UW. Szczegółowe informacje są dostępne na dedykowanej stronie www https://www.zdrowystudent.pl/ a wszelkie problemy związane ze zdrowiem studentów można bezpłatnie rozwiązać dzwoniąc pod numer studencki 22 592 48 30 (wizyty, recepty, skierowania)

Pomoc psychologiczna

Punktu Zgłoszeniowo-Koordynacyjny Centrum pomocy psychologicznej UW znajduje się na Kampusie Ochota (ul. Pasteura 7. I piętro, recepcja pokój 108) i jest czynny codziennie od poniedziałku do czwartku w godzinach 11.00 – 14.00 bez wcześniejszego umawiania się.

Podczas konsultacji w PZK psycholodzy pomogą w diagnozie problemu, otrzymasz wsparcie i propozycję odpowiedniej formy pomocy w ramach Centrum lub specjalistycznego miejsca poza CPP, do którego należy się zgłosić.

Zapraszamy również do korzystania z telefonu zaufania dla społeczności UW: gdy potrzebujesz wsparcia w ważnych dla siebie tematach, gdy chcesz porozmawiać o swoim zdrowiu psychicznym i samopoczuciu lub gdy nie możesz przyjść osobiście do Punktu Zgłoszeniowo-Koordynacyjnego CPP UW – ZADZWOŃ pod numer 22 552 44 24.

Z telefonu mogą korzystać wszyscy członkowie społeczności UW (studenci/tki, doktoranci/tki, pracownicy/ce). Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-22.00. Pomagają specjaliści – psychologowie, terapeuci.

Ubezpieczenie zdrowotne

Do ukończenia 26 roku życia jesteś zgłoszony do ubezpieczenia zdrowotnego przez swoich rodziców. Jeśli z jakichś powodów jest to niemożliwe, może to na Twój wniosek zrobić Uczelnia.

Uczelnia ubezpieczy Cię także jeśli ukończyłeś już 26 lat i nie podlegasz ubezpieczeniu z tytułu pracy na etacie lub umowie zlecenia.

Niezależnie od wieku, o objęcie ubezpieczeniem moga zwrócić się też studenci obcokrajowcy posiadający Kartę Polaka lub opinie o polskim pochodzeniu (ikopie tych dokument nalezy dołączyć do wniosku o objęcie ubezpieczeniem).

Wniosek o objęcie ubezpieczeniem i dodatkowe informacje znajdziesz na stronie Biura do spraw Pomocy Materialnej UW /

Po jego wypełnieniu dołącz do niego aktualne zaświadczenie o studiowaniu.

Oba dokumenty przekaż do sekcji studenckiej lub bezpośrednio do BPM na Krakowskim Przedmieściu.

Wypełniając wniosek,  pamiętaj o wpisaniu warszawskiego adresu zamieszkania i upewnij się, że jest zgodny z danymi w USOS (jeśli w usos masz wpisany nieaktualny adres zamieszkania, poproś o jego zmianę sekcję studencką).

Zgodnie z art. 67 ust 5 pkt 2  ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych prawo do świadczeń opieki zdrowotnej dla osób, które ukończyły studia lub szkołę doktorską – wygasa po upływie 4 miesięcy od ich ukończenia albo skreślenia z listy studentów lub listy doktorantów.

Stypendia i akademiki

Wszystkie informacje dotyczące pomocy materialnej dla studentów UW oraz zakwaterowania w domach studenckich znajdują się na stronie Biura do Spraw Pomocy Materialnej . O terminach składania wniosków staramy się przypominać również w ogłoszeniach sekcji studenckiej na FB .