Nie jesteś zalogowany | Zaloguj się

Równoległe studiowanie matematyki i informatyki

Jednoczesna rekrutacja na matematykę i informatykę

Jednoczesne studia informatyczno-matematyczne (JSIM) przeznaczone są dla laureatów i finalistów olimpiad matematycznych i informatycznych.

Jeżeli nie jesteś jednym z nich, ale zrekrutowałeś się jednocześnie na oba kierunki studiów (i rzeczywiście na obydwu chcesz studiować), możesz na początku roku poprosić dziekana o zgodę na studiowanie wg zmodyfikowanego planu studiów.

Zanim podejmiesz decyzję, weź pod uwagę że takie rozwiązanie wiąże się dla ciebie z dużym ryzykiem. Niezaliczenie kluczowych przedmiotów (np. Analizy matematycznej I.1 czy Wstępu do programowania) może skończyć się nawet skreśleniem z obu programów studiów. W pozostałych przypadkach może czekać cię skreślenie z jednego kierunku i konieczność nadrobienia różnic na drugim.

Plan równoległych studiów na matematyce i informatyce zakłada

  • wyrejestrowanie ze Wstępu do Informatyki I i II (w semestrze letnim) na matematyce i zaliczenie zamiast tego Wstępu do Programowania na informatyce. (jeśli to się nie uda, zostaniesz skreślony z informatyki i będzie ci brakować WdI I na matematyce)
  • wyrejestrowanie z WdM na matematyce i zaliczenie PM na informatyce
  • wyrejestrowanie z GAL inf i zaliczenie GAL I na matematyce
  • wyrejestrowanie z AM inf I i zaliczanie AM I.1 ORAZ AM I.2 na matematyce (niezaliczenie którejkolwiek części AM dla matematyków oznacza niezaliczenie AM inf I. Jednocześnie, obowiązek zaliczenia AM inf II (z semestru letniego) zostanie przeniesiony na kolejny rok i zastąpiony obowiązkiem zaliczenia AM II.1).

Jeżeli uda ci się zaliczyć wszystkie przedmioty, od II roku będziesz mógł kontynuować studia w trybie JSIM; (będzie się to wiązało z koniecznością “opóźnienia” jednego z kierunków za pomocą urlopu dziekańskiego, co może oznaczać brak możliwości ubiegania się o stypendium rektora na tym kierunku w danym cyklu dydaktycznym).