Nie jesteś zalogowany | Zaloguj się
Powrót do listy galerii

Akademickie Mistrzostwo Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym w roku 2017

W dniu 19 listopada 2017 r., na Uniwersytecie w Zagrzebiu, odbyły się XXIII Akademickie Mistrzostwa Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym, będące jednocześnie eliminacjami do przyszłorocznych Finałów Akademickich Mistrzostw Świata (The 2018 ACM-ICPC World Finals), które zaplanowano do rozegrania w kwietniu w Pekinie.

W zawodach w Zagrzebiu wzięły udział 62 drużyny z najlepszych uczelni informatycznych Austrii, Chorwacji, Czech, Polski, Słowacji, Słowenii i Węgier. Uniwersytet Warszawski reprezentowało sześć trzyosobowych zespołów studenckich. Organizatorzy przygotowali 12 oryginalnych, a przy tym bardzo trudnych zadań.

Mistrzostwo w znakomitym stylu wywalczyła drużyna z Uniwersytetu Warszawskiego w składzie Kamil Dębowski, Mateusz Radecki oraz Marek Sommer, broniąc tym samym tytułu zdobytego w zeszłym roku przez inną drużynę z UW. Mistrzowie zdecydowanie wygrali rozwiązując jako jedyni 10 zadań i będą reprezentować Uniwersytet Warszawski w finałach światowych.

Doskonale spisały się pozostałe drużyny reprezentujące Uniwersytet Warszawski.  W pierwszej ósemce Mistrzostw uplasowało się aż pięć zespołów z UW: Maciej Hołubowicz, Konrad Paluszek i Jan Tabaszewski zajęli trzecie Miejsce (z 7 rozwiązanymi zadaniami), Jakub Boguta, Patryk Czajka i Karol Farbiś – czwarte miejsce (z 6 rozwiązanymi zadaniami), Franciszek Budrowski, Albert Gutowski i Mateusz Puczel – piąte miejsce (z 6 rozwiązanymi zadaniami) oraz Katarzyna Kowalska, Konrad Majewski i Michał Zawalski – ósme iejsce (również z 6 rozwiązanymi zadaniami). Zespól w składzie Łukasz Kondraciuk, Wiktoria Kośny i Julisz Straszński zajął ostatecznie siedemnaste miejsce, przegrywając miejsce w pierwszej dziesiątce czasem.