Konkurs o Nagrodę im. Daniela Simsona
Dziekan i Rada Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu ogłaszają konkurs o Nagrodę im. Daniela Simsona dla młodych matematyków na najlepszą pracę algebraiczną.
Rozstrzygnięcie Konkursu PSA na najlepszą pracę magisterską o tematyce aktuarialnej
Polskie Stowarzyszenie Aktuariuszy wyłoniło zwycięzcę konkursu na najlepszą pracę magisterską o tematyce aktuarialnej lub wykorzystującą techniki aktuarialne. Został nim nasz student Adam Perełkiewicz z pracą „Bayesowska optymalizacja parametrów kontraktów reasekuracyjnych”, napisaną pod kierunkiem dr. hab. Wojciecha Otto.
Serdeczne gratulacje!!!
Warsztaty HPC
W imieniu ICM UW zapraszamy na warsztaty HPC, które odbędą się w dniach 20–21 stycznia 2025 roku w siedzibie przy ul. Pawińskiego 5A.
W czasie dwudniowego, praktycznego szkolenia uczestnicy zapoznają się z kluczowymi aspektami pracy w systemach klasy HPC. Od podstaw nauczą się korzystania ze środowiska obliczeń równoległych - poznają system operacyjny GNU/Linux, nauczą się elementów programowania w powłoce, tworzenia skryptów systemu kolejkowego Slurm, a także pracy ze środowiskiem wirtualnym języka Python i aplikacjami w kontenerach.
Gorący zachęcamy zainteresowanych!
Laboratorium Pomysłów
Inkubator UW wspólnie z Johnson&Johnson Innovative Medicine Polska rozpoczął rekrutację do Programu Grantowego Laboratorium Pomysłów!
Dla kogo: dla studentów, doktorantów i kół naukowych/artystycznych z UW.
Na co możesz otrzymać dofinansowanie: na warsztaty, szkolenia, konferencje; materiały i sprzęt do badań; marketing i promocję.
Nagrody: do 2 500 zł na projekt!
Termin: do 28 stycznia 2025 r.
Konkursy na stanowiska
Zostały otwarte nowe konkursy na stanowiska dydaktyczne i naukowo-dydaktyczne na Wydziale MIM UW.
Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami.
Kolokwium Wydziału MIMUW
Prelegent: Maciej Malicki
Tytuł: Współczesne zastosowania teorii granic Fraïssé'go
Kiedy: czwartek, 16 stycznia 2025, godzina 14:30
Gdzie: sala 2180
Życzenia
Na ten Nowy Rok składamy topologiczne życzenia domknięcia rozgrzebanych projektów, ograniczenia rozpraszających aktywności i zwartego oczekiwania na owoce! :)
Wszystkiego dobrego życzy MIMUW!
Konkursy o nagrody PTM
Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Matematycznego ogłosił kolejną edycję konkursów o nagrody PTM. Wnioskodawcami mogą być Zarządy Oddziałów PTM, instytuty badawcze, wydziały lub instytuty matematyczne uczelni wyższych, a także co najmniej pięcioosobowe grupy członków zwyczajnych PTM.
Serdecznie zapraszamy do zgłaszania kandydatur do aż czterech nagród za rok 2024. Są to:
Nagroda główna PTM im. Stefana Banacha za osiągnięcia w dziedzinie badań matematycznych.
Nagroda główna PTM im. Samuela Dicksteina za osiągnięcia w dziedzinie edukacji matematycznej, popularyzacji i historii.
Nagroda główna PTM im. Hugona Steinhausa za osiągnięcia w dziedzinie zastosowań matematyki.
Nagroda PTM dla młodych matematyków za osiągnięcia badawcze.
Najlepiej oceniane zajęcia: ankiety studenckie w roku akademickim 2023/2024
Zachęcamy do zapoznania się z najlepiej ocenianymi zajęciami w roku akademickim 2023/2024. Ranking został opracowany na podstawie ankiet studenckich.
Konkurs 10minutes play
Centrum Nauczania Języków Obcych UW zaprasza do udziału w konkursie na 10-minute play w ramach I Festiwalu 10-minute plays. Zadaniem konkursowym jest napisanie scenariusza na 10-12 stron, zakładającego udział minimum 2 aktorów. Scenariusz powinien być związany z tematem konkursu - „My, ludzie, tak robimy”. Prace mogą być napisane w języku polskim lub angielskim.
Termin nadsyłania zgłoszeń: 6 stycznia 2025.
The Brawl - ustawka technologiczna
Trwa druga runda!
W rundzie eliminacyjnej najlepszy zespół osiągnął zysk przekraczający 240% w skali roku! Do finału weszły dwa zespoły z Uniwersytetu Warszawskiego: J names team (120 % p.a.) oraz Get Rich or Die Tryin' (53% p.a.) utworzone przez studentów WNE oraz MIM. Życzymy im powodzenia w starciu z bardzo silnymi zespołami z całej Polski!
Zawody odbywają się pod patronatem honorowym Rektorów UW, PŚ i SGH, partnerem technologicznym jest firma IBM, a biznesowym Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych.
Akademickie Mistrzostwa Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym
Drużyna w składzie Ivan Gechu, Adam Sołtan i Franciszek Witt zajęła trzecie miejsce zdobywając złoty medal na Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym, awansując tym samym do finałów Akademickich Mistrzostw Świata.
Cztery inne drużyny z naszego Wydziału otrzymały brązowe medale!
Jesteśmy bardzo dumni, ślemy gratulacje i podziękowania opiekunowi, trenerom i zawodnikom!
Zapraszamy do przeczytania relacji Krzysztofa Diksa.
Wydziałowa Choinka
Zespół Dziekański serdecznie zaprasza całą społeczność Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW: pracowników, emerytów, doktorantów i studentów na wydziałowe spotkanie choinkowe. Tradycyjnie, spotkanie uświetni występ wydziałowego chóru, będzie także skromny poczęstunek.
Już w najbliższy czwartek, 19 grudnia, o 15.30 w 2180 i okolicach.
Delta popularyzatorem nauki 2024!
Czasopismo Delta otrzymało nagrodę główną w konkursie "Popularyzator Nauki"! Jesteśmy niezmiernie dumni, bo to na naszym Wydziale 50 lat temu powstała iskra, zapalona przez Marka Kordosa, a kontynuowana przez wielu redaktorów i wielu, wielu Autorów-popularyzatorów. Obecnie w redakcji pod przewodnictwem Szymona Charzyńskiego jest czterech reprezentantów naszego wydziału: Łukasz Rajkowski (z-ca red. nacz.), Michał Miśkiewicz, Wojciech Przybyszewski i Oskar Skibski. Dziękujemy i najserdeczniej gratulujemy!
13. edycja Brave Camp!
Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego rozpoczął rekrutację do 13. edycji Akademii Przedsiębiorczości BraveCamp.
Program skierowany jest do studentów i doktorantów, którzy mają pomysł na projekt biznesowy, naukowy lub społeczny i chcą go rozwinąć dzięki warsztatom i konsultacjom z ekspertami.
Kiedy: 8–14 lutego 2025 r.
Gdzie: Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach.
Rejestracja: do 7 stycznia.