Magdalena Wiertel laureatką programu NAWA Bekker
Z radością informujemy, że nasza koleżanka, dr Magdalena Wiertel, została laureatką programu NAWA Bekker.
Program NAWA Bekker ma na celu wspieranie mobilności naukowców, umożliwiając im rozwój zawodowy poprzez udział w zagranicznych badaniach i projektach naukowych.
Serdeczne gratulacje i życzenia owocnej realizacji planów badawczych!
Rozstrzygnięcie konkursu na stypendium naukowe w grancie badawczym NCN Polonez Bis
Stypendium doktoranckie w projekcie badawczym Polonez Bis „Osobliwości w rachunku wariacyjnym i równaniach różniczkowych cząstkowych”, finansowanym ze środków Narodowego Centrum Nauki (projekt nr 2021/43/P/ST1/01501) otrzymał Michał Fabisiak.
Gratulujemy!
Stypendium naukowe w projekcie "Układy otwarte”
Projekt dotyczy badań nad dobrym postawieniem problemów dla układów otwartych, czyli takich układów równań różniczkowych cząstkowych, które potrafią wymieniać energię i materię z otoczeniem.
Stypendium: 2000 zł/msc, wypłacane przez 12 miesięcy.
Stypendysta będzie miał za zadanie prowadzenie prac badawczych w tematyce projektu.
Do konkursu mogą przystąpić osoby, które są studentami etapu magisterskiego lub inżynierskiego na kierunku matematyka lub na kierunku pokrewnym. Doświadczenie w zakresie symulacji numerycznych w obszarze mechaniki cieczy będzie dodatkowym atutem.
Kierownikiem projektu jest prof. dr hab. Agnieszka Świerczewska-Gwiazda
Termin przyjmowania zgłoszeń: 16 stycznia 2024.
None
WięcejKonkurs na adiunkta w grancie badawczym "Zagadnienia o miarowych danych" finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki
Zgodnie z ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, za zgodą Rektora Uniwersytetu Warszawskiego, ogłaszamy konkurs na stanowisko adiunkta w grupie badawczej w Instytucie Matematyki Stosowanej i Mechaniki Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki, do projektu „Zagadnienia o miarowych danych” finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki, umowa UMO-2019/34/E/ST1/00120.
Wymagania
Kandydat w momencie zatrudnienia powinien posiadać stopień doktora nauk matematycznych uzyskany nie wcześniej niż 5 lat przed datą rozpoczęcia zatrudnienia. Okres ten może zostać przedłużony o 18 m-cy za każde urodzone lub przysposobione dziecko. Oczekujemy ponadto doświadczenia badawczego w zakresie nieliniowych równań różniczkowych oraz biegłości w języku angielskim w mowie i piśmie.
W okresie zatrudnienia pracownik nie może pobierać wynagrodzenia na podstawie innej umowy o pracę.
Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 20 lipca 2018 r. (Dz.U. 2024 poz. 1571 z późn. zm.).
Kierownikiem projektu jest dr hab. Iwona Chlebicka, prof. ucz.
Termin zgłoszeń upływa 10 lutego 2025 r.
Konkurs na stypendium naukowe w grancie badawczym Narodowego Centrum Nauki
Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza konkurs na stypendium naukowe w ramach projektu Narodowego Centrum Nauki “Jednorodność i generyczność struktur metrycznych: grup, układów dynamicznych, przestrzeni Banacha i algebr C*” (UMO-2021/03/Y/ST1/00072). Wybrany kandydat będzie pracował nad zastosowaniami metod logiki w teorii przestrzeni zwartych i deskryptywnej teorii mnogości.
Zainteresowanych prosimy o zgłoszenia mailowe w terminie do 15 stycznia 2025 r. na adres: mmalicki@mimuw.edu.pl
Oferta pracy na stanowisku informatyk w projekcie „Metody obliczeniowe do opisywania i analizowania procesów mutacyjnych w raku”
Poszukuję osoby zainteresowanej pracą naukową w grupie badawczej w Instytucie Informatyki Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki, w projecie „Metody obliczeniowe do opisywania i analizowania procesów mutacyjnych w raku” finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA), umowa PPN/PPO/2020/1/00028. Wybrany kandydat będzie pracował nad zagadnieniami z zakresu modelowania i analizy danych mutacyjnych w nowotworach'.
Zainteresowanych prosimy o zgłoszenia mailowe zawierające CV i list motywacyjny opisujący m.in. zainteresowania naukowe kandydata na adres mailto:d.wojtowicz@uw.edu.pl z tytułem “Konkurs NAWA”.
dr Piotr Hofman – kolokwium habilitacyjne
Dnia 19 grudnia 2024 r. o godz. 11:00 odbędzie się kolokwium habilitacyjne w trybie zdalnym dr. Piotra Hofmana
Określenie osiągnięcia będącego podstawą ubiegania się o nadanie stopnia doktora habilitowanego: „Systemy nieskończone stanowe z danymi” - cykl publikacji naukowych
Recenzenci:
- dr hab. Lidia Tendera, prof. ucz. (Uniwersytet Opolski)
- prof. dr hab. Marcin Jurdziński (University of Warwick)
- dr hab. Emanuel Kieroński, prof. ucz. (Uniwersytet Wrocławski)
- prof. dr Antonín Kučera (Masaryk University, Brno)
Link do uczestnictwa w kolokwium habilitacyjnym zostanie udostępniony po wcześniejszej rejestracji. Zgłoszenie należy przesłać na adres: rnd.matinf@uw.edu.pl.
Rejestracja uczestników będzie otwarta od godz. 8:00 w dniu 10 grudnia 2024 r. do godz. 11:00 w dniu 18 grudnia 2024 r.
Rozstrzygnięcie konkursu na stypendium naukowe w grancie badawczym NCN
Stypendium studenckie w projekcie badawczym Maestro „Skończenie stanowe obliczenia wielomianowe”, finansowanym ze środków Narodowego Centrum Nauki (projekt nr 2022/46/A/ST6/00072) otrzymał Kacper Lewandowski.
Gratulujemy!
Rozstrzygnięcie konkursu na stypendia naukowe w grancie NCN
Dwa stypendia magisterskie w projekcie badawczym Opus "Algorytmy oparte na optymalnym transporcie dla spektrometrii mas i magnetycznego rezonansu jądrowego", finansowanym ze środków Narodowego Centrum Nauki (projekt nr 2021/41/B/ST6/03526) otrzymali Zofia Kozaryna i Ignacy Makowski.
Gratulujemy!
None
None
Rozstrzygnięcie konkursu na stypendium naukowe w grancie NCN
Stypendium magisterskie w projekcie badawczym Sonata Bis "Eliptyczne geometryczne zagadnienia wariacyjne" finansowanym ze środków Narodowego Centrum Nauki (projekt nr 2022/46/E/ST1/00328) otrzymał Michał Sajkowski.
Gratulujemy!
Rozstrzygnięcie konkursu na stypendium naukowe NCN
Stypendium doktoranckie w projekcie badawczym Weave-Unisono "Jednorodność i generyczność struktur metrycznych: grup, układów dynamicznych, przestrzeni Banacha i algebr C* finansowanym ze środków Narodowego Centrum Nauki (projekt nr 2021/03/Y/ST1/00072) otrzymała Julia Ścisłowska.
Gratulujemy!
Dwa stanowiska informatyka w projekcie "Smart-Contract Protocols: Theory for Applications"
WMIM ogłasza konkurs na 2 stanowiska informatyka w projekcie "Smart-Contract Protocols: Theory for Applications" (PROCONTRA) finansowanym przez Komisję Europejską, kontrakt numer 885666.
Projekt PROCONTRA koncentruje się na badaniu trudnych problemów w obszarze inteligentnych kontraktów i technologii blockchain. Główny nacisk kładziony jest na podstawowe techniki kryptograficzne.
W momencie zatrudnienia kandydaci mają posiadać tytuł mgr matematyki lub informatyki i doskonałe przygotowanie w obu tych dziedzinach. Wymagana jest dobra znajomość języka angielskiego, dobre zrozumienie podstawowych pojęć teoretycznych oraz umiejętność programowania.
Kierownik projektu: prof. dr hab. Stefan Dziembowski
Termin zgłoszeń upływa dnia 15 grudnia 2024