Konkurs na stypendium w grancie badawczym NCN Opus
Ogłaszamy konkurs na stypendium doktoranckie w grancie "Metody teoriomnogościowe w topologii analitycznej: od zbieżności punktowej i przestrzeni Banacha do algebr operatorowych", finansowanym ze środków Narodowego Centrum Nauki (projekt 2020/37/B/ST1/02613).
Poszukujemy doktorantów zainteresowanych prowadzeniem badań naukowych dotyczących zaawansowanych technik mnogościowych w topologii i analizie funkcjonalnej.
Zgłoszenie należy przesyłać na adres: wmarcisz@mimuw.edu.pl
Termin nadsyłania zgłoszeń: 22 lutego 2025 r., godz. 23:59
Marek Sokołowski – publiczna obrona rozprawy doktorskiej
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej odbędzie się 25 lutego 2025 o godzinie 12:00 w Warszawie, w gmachu Wydziału MIMUW przy ulicy Banacha 2, w sali 2180 (sala RW).
Tytuł rozprawy: Efficient Data Structures And Graph Width Parameters
Promotor: dr hab. Michał Pilipczuk, prof. ucz. (Uniwersytet Warszawski)
Niklas Hellmer – publiczna obrona rozprawy doktorskiej
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej w trybie zdalnym odbędzie się 7 lutego 2025 o godzinie 14:00 .
Tytuł rozprawy: Probability Meets Topological Data Analysis
Promotor: dr hab. Paweł Dłotko, prof. IM PAN (Instytut Matematyczny Polskiej Akademii Nauk)
Link do uczestnictwa w publicznej obronie rozprawy doktorskiej zostanie udostępniony po wcześniejszej rejestracji. Zgłoszenie należy przesłać na adres: rnd.mat@uw.eud.pl . Rejestracja uczestników będzie otwarta od godz. 9:00 w dniu 30.01.2025 r. do godz. 15:00 w dniu 6.02.2025 r.
Rozstrzygnięcie konkursu na stypendium naukowe w grancie badawczym NCN Weave-Unisono
Stypendium doktoranckie w projekcie badawczym Weave-Unisono „Jednorodność i generyczność struktur metrycznych: grup, układów dynamicznych, przestrzeni Banacha i algebr C*”, finansowanym ze środków Narodowego Centrum Nauki (projekt nr 2021/03/Y/ST1/00072) otrzymał Patryk Szlufik. Gratulujemy!
Rozstrzygnięcie konkursu na stypendium naukowe w grancie badawczym NCN "Układy otwarte"
Stypendium doktoranckie w projekcie badawczym Opus „Układy otwarte”, finansowanym ze środków Narodowego Centrum Nauki (projekt nr 2021/43/B/ST1/02851) otrzymał Jan Michalak. Gratulujemy!
None
WięcejKonkurs na stypendium w grancie badawczym NCN Sonata
Czy zaawansowane narzędzia obliczeniowe mogą pomóc w walce z rakiem? Czy układ odpornościowy mozna wspomóc w zwalczaniu nowotworów? Jeśli interesują Cię dane przestrzenne, sztuczna inteligencja i rozwiązywanie rzeczywistych problemów biologicznych - czytaj dalej! Poszukuję studenta studiów magisterskich do mojego zespołu badawczego w ramach grantu finansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki. Jeśli jesteś zainteresowany, zachęcam do aplikowania drogą mailową!
Aplikacje należy przesyłać na adres: k.gogolewski@mimuw.edu.pl
Termin zgłoszeń: 14 lutego 2025 r., g. 12.00
Rozstrzygnięcie konkursu na stypendium naukowe w grancie badawczym NCN Sonata
Stypendium doktoranckie w projekcie badawczym Sonata „Struktura i algorytmy dla klas grafów definiowanych przez własności zamknięte na transdukcje”, finansowanym ze środków Narodowego Centrum Nauki (projekt nr 2022/47/D/ST6/03421) otrzymał Jeremi Gładkowski.
Gratulujemy!
None
WięcejNone
WięcejKonkurs na adiunkta w grancie badawczym „Ranga tensorowa oraz jej zastosowania do tensorów sygnaturowych ścieżek” finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki
Zgodnie z ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, za zgodą Rektora Uniwersytetu Warszawskiego, ogłaszamy konkurs na stanowisko adiunkta w Instytucie Matematyki Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki, do projektu: „Ranga tensorowa oraz jej zastosowania do tensorów sygnaturowych ścieżek”, finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki, umowa UMO-2023/51/D/ST1/002363
Wymagania
• Doktorat z matematyki lub równoważny, uzyskany przed rozpoczęciem zatrudnienia (doktorat można uzyskać po upływie terminu składania wniosków).
• Dobra znajomość języka angielskiego
• Solidne podstawy z geometrii algebraicznej lub algebry przemiennej. Alternatywnie, solidne podstawy z dziedziny matematyki związanej z projektem i chęć zdobycia praktycznej wiedzy z geometrii algebraicznej.
Doświadczenie badawcze w jednym z tematów związanych z projektem (na przykład rozmaitości sieczne, rząd tensora, sygnatury ścieżek itp.) będzie zaletą. Wartościowa także będzie umiejętność działania w obszarach, które nie są w kręgu własnych naukowych specjalizacji.
Kierownikiem projektu jest dr Francesco Galuppi
Termin zgłoszeń upływa 1 marca 2025 r.
Konkurs na adiunkta w grancie badawczym "Nierefleksywne przestrzenie funkcyjne: podejście fourierowskie vs martyngałowe" finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki
Zgodnie z ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, za zgodą Rektora Uniwersytetu Warszawskiego, ogłaszam konkurs na stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczych w projekcie badawczym nr 2020/02/Y/ST1/00072 pt. Nierefleksywne przestrzenie funkcyjne: podejście fourierowskie vs martyngałowe, finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki.
Wymagania
Oczekujemy, że kandydat w momencie zatrudnienia będzie posiadał stopień doktora matematyki (lub dziedziny pokrewnej), przy czym stopień doktora został uzyskany nie wcześniej niż 7 lat przed rokiem zatrudnienia w projekcie, oraz doskonałe przygotowanie w tej dziedzinie, a także dorobek naukowy w tematyce projektu udokumentowany publikacjami. Wymagana jest dobra znajomość języka angielskiego. Dobra znajomość analizy fourierowskiej, analizy funkcjonalnej jak również teorii interpolacji jest wymaganiem koniecznym.
Kierownikiem projektu jest dr hab. Michał Wojciechowski
Termin zgłoszeń upływa 31 stycznia 2025 r.
Małgorzata Gałązka – publiczna obrona rozprawy doktorskiej
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej w trybie zdalnym odbędzie się 21 stycznia 2025 o godzinie 12:00 .
Tytuł rozprawy: Provable Countermeasures Against Hardware Trojans
Promotor: prof. dr hab. Stefan Dziembowski (Uniwersytet Warszawski)
Link do uczestnictwa w obronie rozprawy doktorskiej zostanie udostępniony po wcześniejszej rejestracji. Zgłoszenie należy przesłać na adres: rnd.inf@uw.edu.pl. Rejestracja uczestników będzie otwarta od godz. 9:00 w dniu 14 stycznia 2025 r. do godz. 15:00 w dniu 20 stycznia 2025 r.
Magdalena Wiertel laureatką programu NAWA Bekker
Z radością informujemy, że nasza koleżanka, dr Magdalena Wiertel, została laureatką programu NAWA Bekker.
Program NAWA Bekker ma na celu wspieranie mobilności naukowców, umożliwiając im rozwój zawodowy poprzez udział w zagranicznych badaniach i projektach naukowych.
Serdeczne gratulacje i życzenia owocnej realizacji planów badawczych!
Rozstrzygnięcie konkursu na stypendium naukowe w grancie badawczym NCN Polonez Bis
Stypendium doktoranckie w projekcie badawczym Polonez Bis „Osobliwości w rachunku wariacyjnym i równaniach różniczkowych cząstkowych”, finansowanym ze środków Narodowego Centrum Nauki (projekt nr 2021/43/P/ST1/01501) otrzymał Michał Fabisiak.
Gratulujemy!