Rozstrzygnięcie konkursu na adiunkta w grancie badawczym „Zagadnienia o miarowych danych”, finansowanym ze środków Narodowego Centrum Nauki
Konkurs na stanowisko adiunkta w grancie badawczym „Zagadnienia o miarowych danych”, finansowanym ze środków Narodowego Centrum Nauki (UMO-2019/34/E/ST1/00120) i kierowanym przez dr hab. Iwonę Chlebicką, prof. ucz., wygrał dr David Stolnicki.
Gratulujemy!
Rozstrzygnięcie konkursu na stypendium naukowe w grancie badawczym NCN "Uniwersalny robot – rozwijanie uczenia robotów poprzez uczenie ze wzmocnieniem i modele VLA"
Stypendium naukowe w projekcie badawczym Sonata Bis „Uniwersalny robot - rozwijanie uczenia robotów poprzez uczenie ze wzmocnieniem i modele VLA" finansowanym ze środków Narodowego Centrum Nauki (projekt nr 2024/54/E/ST6/00388) otrzymał Mateusz Wyszyński.
Gratulujemy!
Rozstrzygnięcie konkursu na stypendium naukowe w gracie badawczym NCN "Eliptyczne geometryczne zagadnienia wariacyjne"
Stypendium naukowe w projekcie badawczym Sonata Bis „Eliptyczne geometryczne zagadnienia wariacyjne” finansowanym ze środków Narodowego Centrum Nauki (projekt nr 2022/46/E/ST1/00328) otrzymał Jacek Jakimiuk.
Gratulujemy!

PhD Open "Markov chain Monte Carlo sampling algorithms"
Zapraszamy doktorantów, studentów i wszystkich zainteresowanych na serię wykładów w ramach PhD Open in Mathematics.
O próbkowaniu, Łańcucach Markowa i Monte Carlo i innych algorytmach będzie opowiadał Samuel Livingstone z University College London.
None
Więcej
MathGarage: Geometry & PDEs
Zapraszamy na serię wykładów z równań różniczkowych cząstkowych pt. "MathGarage: Geometry & PDEs", zorganizowaną w ramach IDUB, któa odbędzie się na naszym wydziale w dniach 14-15 kwietnia.
Wykłady wygłoszą nasi pracownicy, absolwenci i zaproszeni goście.

Dzień Otwarty na Kampusie Głównym
Zapraszamy w najbliższą sobotę na stoisko naszego Wydziału podczas Dnia Otwartego UW!
O 11:00 odbędzie się w Auditorium Maximum oddzielne spotkanie dla kandydatów na studia na MIMie, które poprowadzi prodziekan ds studenckich Marcin Engel.

Wykład z serii "Maria Skłodowska-Curie lecture"
Serdecznie zapraszamy na wykład prof. Renato Renner z ETH Zurich pt. Cryptographic Insights into Quantum Foundations, który odbędzie się w najbliższy czwartek, o 12:30 w 4420.

Wyróżnienia Rektora
Aż 12 naszych pracowników zostało uhonorowamych wyróżnieniami Rektora!
Są to: Radosław Adamczak, Aleksander Jankowski, Adrian Langer, Tomasz Michalak, Piotr Mucha, Piotr Nayar, Marcin Pilipczuk, Konrad Sakowski, Piotr Sankowski, Piotr Skowron, Michał Strzelecki i Maciej Wiśniewolski.
Serdeczne gratulacje!
dr Jacek Sroka – kolokwium habilitacyjne
Dnia 24 kwietnia 2025 r. o godz. 15:00 odbędzie się kolokwium habilitacyjne w trybie zdalnym dr. Jacka Sroki.
Osiągnięcie będące podstawą ubiegania się o nadanie stopnia doktora habilitowanego:
„Przepływy prac: zastosowania w bioinformatyce oraz modelowanie przy pomocy sieci Petriego”
Recenzenci:
1. dr hab. inż. Aleksandra Gruca (Politechnika Śląska)
2. prof. dr hab. Marta Kasprzak (Politechnika Poznańska)
3. prof. Khalid Belhajjame (University Paris-Dauphine)
4. prof. Hajo Reijers (Utrecht University, Eindhoven University of Technology)
Link do uczestnictwa w kolokwium habilitacyjnym zostanie udostępniony po wcześniejszej rejestracji.
Zgłoszenie należy przesłać na adres: rnd.inf@uw.edu.pl.
Rejestracja uczestników będzie otwarta do godz. 16:00 w dniu 23 kwietnia 2025 r.
None
None

Laboratorium Pomysłów
Ruszyła 4. edycja Laboratorium Pomysłów - inicjatywy grantowej organizowanej przez Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z firmą farmaceutyczną Johnson & Johnson Innovative Medicine Polska.
Jeśli Twój pomysł nie został nagrodzony w poprzedniej edycji możesz przystąpić do rekrutacji w tej i kolejnych edycjach Programu!
Celem programu jest wspieranie nowatorskich pomysłów oraz rozwój interdyscyplinarnych zespołów w środowisku akademickim.
Zgłoszenia do 22 kwietnia 2025 r.
Konkurs na stypendium doktoranckie w projekcie NCN Sonata Bis kierowanym przez dr hab. Magdalenę Stobińską, prof. ucz.
Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza konkurs na doktoranckie stypendium naukowe w ramach projektu Sonata Bis pt. „Zastosowanie wielofotonowej interferencji kwantowej do wybranych zagadnień kwantowego przetwarzania informacji”, finansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki (umowa nr 2019/34/E/ST2/00273).
Opis stanowiska
Doktorant/stypendysta, któremu zostanie przyznane stypendium będzie uczestniczył w działaniach przewidzianych harmonogramem prac projektu badawczego, którego kierownikiem jest prof. UW dr hab. Magdalena Stobińska, i dołączy do grupy badawczej skupionej wokół problematyki informacji i optyki kwantowej (więcej na stronie: https://www.stobinska-group.eu/).
Opis zadań
Od doktoranta/stypendysty oczekuje się w szczególności, że będzie: wykonywał zaawansowane obliczenia teoretyczne i numeryczne, znajdował ich zastosowania empiryczne, rozwijał narzędzia badawcze, uczestniczył w przygotowywaniu publikacji podsumowujących wyniki prac, uczestniczył w konferencjach naukowych, szkołach letnich i warsztatach (także zagranicznych), gdzie będzie prezentował własne osiągnięcia badawcze.
Termin składania zgłoszeń: 20 kwietnia 2025
Forma składania zgłoszeń: e-mail na adres mstobinska@mimuw.edu.pl
Sadokat Malikova – publiczna obrona rozprawy doktorskiej
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej w trybie zdalnym odbędzie się 25 kwietnia 2025 o godzinie 14:00
Tytuł rozprawy: Mathematical Analysis of Obstacle Approximation Strategies for Incompressible Flows
Promotor: dr hab. Tomasz Piasecki (Uniwersytet Warszawski)
Promotor pomocniczy: dr Piotr Krzyżanowski, prof. ucz. (Uniwersytet Warszawski)
Link do uczestnictwa w obronie rozprawy doktorskiej zostanie udostępniony po wcześniejszej rejestracji. Zgłoszenie należy przesłać na adres: rnd.mat@uw.edu.pl.
Rejestracja uczestników będzie otwarta do godz.15:00 w dniu 24 kwietnia 2025 r.