INFORMACJE DLA STUDENTÓW INFORMATYKI MAGISTERSKIEJ
Wprowadzenie
Podczas rekrutacji na studia II stopnia, wskazujesz w IRK swoje preferencje wyboru seminarium magisterskiego. Przydział na seminarium odbywa się na podstawie list rankingowych i jest ogłaszany pod koniec września.
Rejestracje
Na obowiązkowe przedmioty zimowego semestru pierwszego roku studiów zostaniesz zarejestrowany przez sekcję studencką. Wyboru grupy ćwiczeniowej/laboratoryjnej na przedmiocie możecie dokonać w trakcie tury RDG (rejestracji do grup ćwiczeniowych), giełdy wymiany miejsc w grupach lub zgłaszjąc sie do koordynatora przedmiotu. Po ogłoszeniu przydziału do grup, osoby niezadowolone mogą skorzystać z giełdy wymiany miejsc w grupach lub (podczas przeznaczonej do tego tury) poprosić o zmianę grupy koordynatora przedmiotu. Terminy poszczególnych tur rejestracji znajdują się w usoswebie naszego wydziału .
Od drugiego semestru studiów na wszystkie przedmioty będziesz musiał rejestrować się samodzielnie. Ogólna część informatora zawiera szczegółowe informacje na temat rejestracji i opisy grup przedmiotów
Przedmioty do wyboru
Plan studiów II stopnia przewiduje zaliczenie przedmiotów obieralnych w sumie za 54 ECTS, co odpowiada najczęściej 9 przedmiotom po 6 ECTS każdy: 4 z nich należy zaliczyć na I roku, a 5 na II roku studiów (UWAGA: niektóre przedmioty w ofercie wydziału mogą być wycenione na inną ilość punktów).
Dodatkowo, na I roku studiów należy zaliczyć również co najmniej jeden przedmiot obieralny z zakresu współbieżności (dlatego w USOSWeb wymagane jest łącznie 60 pkt ECTS za przedmioty obieralne).
Dla ułatwienia wyboru, pod koniec roku akademickiego organizowane są "Wykłady o wykładach", podczas których przedstawiane są krótkie wizytówki przedmiotów oferowanych w nadchodzącym roku.
W związku ze zmianą programu studiów licencjackich z informatyki, część przedmotów dotychczas obowiązkowych, trafi od roku akademickiego 2024/25 do grupy przedmiotów obieralnych z nowymi kodami: Metody Numeryczne (1000-2M24MNU), Semantyka i Weryfikacja Programów (1000-2M24SWP), Bezpieczeństwo Systemów Komputerowych (teraz z nową nazwą: Wstęp do Cyberbezpieczeństwa i Kryptografii - 1000-2M24WCK) oraz Programowanie Funkcyjne (1000-2M24PFU - stanowiące odpowiednik dawnego potoku fuknkcyjnego na Wstępie do Programowania). Osoby, które zaliczyły te przedmioty jako obowiązkowe na studiach licencjackich, prosimy o wybranie innych przedmiotów obieralnych.
Punkty za przedmioty obieralne zdobędziesz także zaliczając przedmioty oferowane dla ML , max 2 z listy przedmiotów dla matematyki (obowiązkowych, fakultatywnych lub monograficznych) oprócz:
- Przedmiotów z I roku matematyki,
- Analizy matematycznej II.1 (1000-113bAM3a)
- Analizy matematycznej II.2 (1000-114bAM4a)
- Matematyki obliczeniowej (1000-114bMOBa)
- Matematyki dyskretnej (1000-134MAD)
- Baz danych (1000-134BAD)
- Programowania obiektowego i C++ (1000-135POC)
Dyplomowanie
Warunkiem zaliczenia I roku seminarium magisterskiego jest zatwierdzenie tematu pracy magisterskiej. Warunkiem zaliczenia seminarium na II roku jest złożenie pracy w APD (nie trzeba jej drukować). Aby przystąpić do egzaminu dyplomowego musisz uzyskać absolutorium (czyli zaliczyć wszystkie przedmioty wymagane w planie studiów). Ustalaniem terminu egzaminu możesz jednak zająć się jeszcze przed uzupełnieniem w usosie wszystkich ocen.
Egzaminy magisterskie mają formę ustną. Składają się z prezentacji pracy magisterskiej (do 15 minut) i odpowiedzi na 3 pytania dotyczące tematyki pracy magisterskiej.