Stypendium naukowe w projekcie NCN SONATA BIS p.t. "Łączenie kropek"

Obrazek — Stypendium naukowe w projekcie NCN SONATA BIS p.t. "Łączenie kropek"

Oferujemy jedno stypendium naukowe w projekcie "Łączenie kropek: analiza centralności z perspektywy teorii gier i teorii wyboru społecznego" (NCN SONATA BIS 2023/50/E/ST6/00665).

Wymagania

1. Tytuł magistra informatyki lub matematyki (lub tytuł licencjata w przypadku wybitnych studentów magisterskich planujących studia doktoranckie).
  2. Bardzo dobra znajomość matematyki dyskretnej.
  3. Biegła znajomość języka angielskiego.
  4. Doświadczenie w analizie sieci, teorii wyboru społecznego lub teorii gier koalicyjnych będzie dodatkowym atutem.

Opis zadań

Projekt "Łączenie kropek: analiza centralności z perspektywy teorii gier i teorii wyboru społecznego" leży na styku sztucznej inteligencji, informatyki i ekonomii. Miary centralności to metody, które służą ocenie istotności wierzchołków w sieciach (m.in., społecznościowych, terrorystycznych czy biologicznych). Celem naszego projektu jest badanie miar centralności z perspektywy teorii wyboru społecznego i teorii gier kooperacyjnych. Odkryjemy nowe, niezbadane połączenia między analizą sieci, teorią wyboru społecznego i teorią gier koalicyjnych, które będą korzystne dla wszystkich tych dyscyplin. Naszym ostatecznym celem jest stworzenie zunifikowanej teorii oceny elementów, która rozszerzyłaby ramy teorii wyboru społecznego, teorii gier i analizy sieci.

Opis projektu: Link do opisu na stronie NCN

Projekt realizowany jest na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Kierownikiem projektu jest Oskar Skibski.

Warunki

Stypendium wysokości 5000 zł/miesiąc na okres 12 miesięcy (z opcją przedłużenia). Rozpoczęcie pracy: lipiec 2024.

Osoby zainteresowane ofertą proszone są o przesłanie zgłoszenia na adres oskar.skibski@mimuw.edu.pl. Zgłoszenie powinno zawierać CV, kartę przebiegu studiów oraz jednostronicowy opis dotychczasowych osiągnięć naukowych (jeżeli istnieją).

Termin: 13 czerwca 2024, 23:59

2024-05-29