Obrazek — Stypendia magisterskie w projekcie „Tragedia wspólnego zasobu w kontekście dynamicznym – modelowanie, metodologia, zapobieganie”

Oferujemy dwa stypendia magisterskie w projekcie NCN OPUS 2019/33/B/HS4/02953 „Tragedia wspólnego zasobu w kontekście dynamicznym – modelowanie, metodologia, zapobieganie”

O projekcie: W projekcie analizujemy gry dynamiczne – wieloetapowe i różniczkowe – należące do zagadnień „tragedii wspólnego zasobu”. Do tej klasy należą m.in. takie zagadnienia jak eksploatacja wspólnych lub współzależnych łowisk, powstawania i zapobieganie w kontekście zanieczyszczeń transgranicznych, efekt cieplarniany, zachowanie firm na wspólnym rynku, problem z odpadami w przestrzeni, powstawanie korków ulicznych czy przydział częstotliwości. Do zadań stypendysty należeć będzie tworzenie własnych lub analiza istniejących a nie do końca zbadanych modeli zagadnień „tragedii wspólnego zasobu”: własności różnych rozwiązań, takich jak równowagi, optymalne sterowania i mechanizmy wymuszania optymalności równowag, mające na celu współautorstwo w publikacjach o międzynarodowym zasięgu. Możliwe jest finansowanie wyjazdów naukowych stypendysty w ramach grantu - w zależności od stopnia zaangażowania.

Kierownik projektu: Agnieszka Wiszniewska-Matyszkiel

Stypendium: 2000 zł/mc do stycznia 2025

Wymagania:

• Tytuł licencjata:
    • w dziedzinie matematyki lub informatyki lub zdobycie tego tytułu najpóźniej do 30.09.2024;
    • w przypadku studiów interdyscyplinarnych obejmujących matematykę i inną dziedzinę, w uzasadnionych przypadkach może być wzięty pod uwagę licencjat z tej drugiej dziedziny;
    • w przypadku ukończenia studiów licencjackich z innej dziedziny może być wzięty pod uwagę licencjat z tej dziedziny pod warunkiem używania w pracy matematycznie zaawansowanych metod z zakresu narzędzi przydatnych w grancie.
  • Status studenta studiów magisterskich lub licencjackich w polskiej instytucji naukowej w dniu rozpoczęcia stypendium.
  • Znajomość analizy matematycznej, równań różniczkowych.
  • Znajomość teorii gier lub optymalizacji dynamicznej.
  • Znajomość języka angielskiego.
  • Umiejętność korzystania z programów typu Mathematica, Matlab lub Maple.
  • Umiejętność pisania w LaTeXu.
  • Zaangażowanie w pracę nad podjętym tematem badawczym (w tym współtworzenie artykułu naukowego i regularne konsultacje z kierownikiem projektu, głównie on-site w Warszawie).

Zasady przyznawania stypendiów w ramach projektów finansowanych przez NCN określa regulamin – załącznik do uchwały Rady NCN 96/2016 z dnia 27 października 2016.

Termin przyjmowania zgłoszeń: 20.09.2024, 23:59.

Forma składania zgłoszeń: e-mailem na adres: agnese@mimuw.edu.pl, tytuł wiadomości "Stypendium magisterskie 10.24" + imię i nazwisko.

Wymagane dokumenty:

• Życiorys naukowy zawierający opis przebiegu studiów i pracy licencjackiej, informacje o wyróżnieniach, stypendiach. itp.
  • Kopia dyplomu licencjackiego lub deklaracja o ukończeniu studiów pierwszego stopnia, plus lista ocen.
  • Pdf pracy licencjackiej lub link do tego pdf-u.
  • Karta przebiegu studiów magisterskich (jeśli dotyczy).
  • Dokument poświadczający status studenta (lub przyjęcie na studia, jeśli status studenta rozpocznie się od października).
  • Jednostronicowy list motywacyjny zawierający opis zainteresowań naukowych kandydata.
  • Uzasadnienie spełnienia wymogów co do znajomości zagadnień (jeśli nie wynika to z innych dokumentów).

Sposób rekrutacji: na podstawie przesłanych dokumentów oraz ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej.

Termin rozstrzygnięcia konkursu: nie później niż 26.09.2024.

Rozpoczęcie pracy w projekcie: standardowo 01.10.2024.

Prosimy o przesłanie dokumentów wraz z następującą klauzulą: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).”

2024-09-13