XXI Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym
Osiągnięcia
- 2016 —
-
- 1. miejsce (Wojciech Nadara, Marcin Smulewicz i Marek Sokołowski )
- 2. miejsce (Kamil Dębowski, Mateusz Radecki i Marek Sommer )
- 4. miejsce (Maciej Hołubowicz, Konrad Paluszek i Jan Tabaszewski )
- 7. miejsce (Patryk Czajka, Karol Farbiś i Krzysztof Pszeniczny )
- 10. miejsce (Jakub Skorupski, Jakub Staroń i Michał Wiatrowski )
Sprawozdanie
W dniu 29 października 2016 r., w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, odbyły się XXI Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym. W zawodach wzięło udział 47 trzyosobowych zespołów studenckich z czołowych informatycznych uczelni w Polsce. Uniwersytet Warszawski był reprezentowany przez 8 drużyn z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki. Wszystkie nasze drużyny spisały się bardzo dobrze, a pięć z nich znakomicie, plasując się w pierwszej dziesiątce zawodów.
Akademickim Mistrzem Polski w Programowaniu Zespołowym 2016 został zespół studentów z naszego Wydziału w składzie: Wojciech Nadara, Marcin Smulewicz, Marek Sokołowski, rozwiązując 11 zadań spośród 12 przygotowanych przez organizatorów.
Wicemistrzostwo Polski zdobyła również drużyna z naszego Wydziału: Kamil Dębowski, Mateusz Radecki, Marek Sommer, która rozwiązała 10 zadań.
Osiem zadań rozwiązał natomiast kolejny zespół naszych studentów (Maciej Hołubowicz, Konrad Paluszek, Jan Tabaszewski) i ostatecznie zajęli oni IV miejsce, ustępując miejsca na podium drużynie gospodarzy z Uniwersytetu Wrocławskiego (Michał Łowicki, Paweł Michalak, Tomasz Syposz).
W pierwszej dziesiątce konkursu znalazły się jeszcze dwie drużyny reprezentujące Uniwersytet Warszawski:
- VII miejsce: Patryk Czajka, Karol Farbiś, Krzysztof Pszeniczny (7 zadań),
- X miejsce: Jakub Skorupski, Jakub Staroń, Michał Wiatrowski (6 zadań).
Pierwszych 5 zespołów zdobyło stypendia ufundowane przez Fundację PKO Banku Polskiego.
Pięć najlepszych drużyn z Uniwersytetu Warszawskiego weźmie udział w Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym (CERC), eliminacjach do finałów światowych, które odbędą się w dniach 18-20 listopada 2016 r. w Zagrzebiu. Niestety, tylko co najwyżej jeden z zespołów Uniwersytetu Warszawskiego będzie mógł wystąpić w finałach światowych w 2017 roku.
Sukcesy naszych zespołów to wielka zasługa Tomasza Kociumaki i Adama Karczmarza, którzy w tym roku organizują dla nich treningi. Tegoroczni Mistrzowie Polski, jak również 10 innych studentów informatyki z Uniwersytetu Warszawskiego uczestniczących w AMPPZ 2016, są w laureatami programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego - "Najlepsi z najlepszych!" realizowanego w ramach Programu Operacyjnego "Wiedza-Edukacja-Rozwój", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Więcej o tegorocznych zawodach można znaleźć na stronach: http://amppz.ii.uni.wroc.ploraz https://www.facebook.com/amppz.contest.