XXIV Akademickie Mistrzostwa Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym
Osiągnięcia
- 2018 —
-
- 1. miejsce (Jakub Boguta, Konrad Paluszek i Mateusz Radecki )
- 3. miejsce (Maciej Hołubowicz, Dawid Jamka i Jan Tabaszewski )
- 5. miejsce (Karol Kaszuba, Łukasz Kondraciuk i Aleksander Łukasiewicz )
- 16. miejsce (Konrad Czapliński, Mateusz Puczel i Juliusz Straszyński )
- 17. miejsce (Franciszek Budrowski, Paweł Pawlik i Stanisław Strzelecki )
- 25. miejsce (Rafał Łyżwa, Juliusz Pham i Antoni Żewierżejew )
Sprawozdanie
W niedzielę 2 grudnia 2018 r. w Pradze rozegrano XXIV Akademickie Mistrzostwa Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym. W zawodach wystartowały 74 drużyny reprezentujące najlepsze uczelnie kształcące w zakresie informatyki z Austrii, Chorwacji, Czech, Polski, Słowacji, Słowenii Węgier. W tym roku bezapelacyjne zwycięstwo odniósł zespół studentów z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego w składzie: Jakub Boguta, Konrad Paluszek i Mateusz Radecki.
Zespół ten jako jedyny rozwiązał wszystkie 12 zadań przygotowane przez organizatorów, wyprzedzając zdecydowanie zespół z Uniwersytetu w Zagrzebiu, który zakończył zawody z 10 zadaniami. Trzecie miejsce w zawodach, także z 10 zadaniami, zajął kolejny zespół z Wydziału MIM UW: Maciej Hołubowicz, Dawid Jamka, Jan Tabaszewski.
W pierwszej piątce znalazł się jeszcze jeden zespół studentów Wydziału MIM, który rozwiązał 8 zadań: Karol Kaszuba, Łukasz Kondraciuk i Aleksander Łukasiewicz.
Uniwersytet Warszawski był jeszcze reprezentowany przez trzy zespoły w składach:
- Konrad Czapliński, Mateusz Puczel, Juliusz Straszyński
- Franciszek Budrowski, Paweł Pawlik, Stanisław Strzelecki
- Juliusz Pham, Rafał Łyżwa, Antoni Żewierżejew,
które zajęły odpowiednio miejsca 16, 17 i 25.
Więcej o wynikach zawodów można znaleźć na stronie: https://contest.felk.cvut.cz/18cerc/contest.html.
Zwycięzcy będą reprezentować Uniwersytet Warszawski po raz 25 z rzędu w Finałach Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym, które będą miały miejsce w kwietniu przyszłego roku w Porto.
Wszystkim naszym reprezentantom należą się najwyższe słowa uznania za wspaniałą postawą, w szczególności, że musieli walczyć także z przeciwnościami technicznymi zgotowanymi przez organizatorów. W tych okolicznościach jeszcze większe wrażenie robi wynik osiągnięty przez zwycięzców. Gratulacje!
W tym roku bezpośrednio przygotowaniami do zawodów studentów Wydziału MIM kierowali mistrzowie z lat ubiegłych: Wojciech Nadara, Marcin Smulewicz i Marek Sokołowski, którym należą się gorące słowa podziękowania.
Nie mniejsze podziękowania należą się instytucjom, które udzieliły wsparcia przygotowaniom do zawodów i umożliwiły tak liczny start drużyn z Wydziału MIM w Pradze. Należą do nich Władze Wydziału MIM, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach projektu "Najlepsi z najlepszych! 3.0." oraz wypróbowani od lat sponsorzy drużyn z UW: PKO Bank Polski i Atende SA.