Zobacz dlaczego na WMIM jest trudno

Studiowanie na Wydziale MIM może być trudne z kilku powodów.

Po pierwsze stanowi spore wyzwanie intelektualne. Matematyka akademicka, stanowiąca także istotny element studiów informatycznych i bioinformatycznych, różni się od tej, którą znacie ze szkoły średniej. Bardzo często będziecie musieli rozwiązywać zadania wymagające dłuższego zastanowienia i namysłu, a nie opanowania określonego schematu rozwiązywania i stosowania go. Sprawia to, że kluczowymi umiejętnościami, których oczekujemy od Was są wytrwałość, umiejętność długotrwałego skupienia uwagi na danym problemie i cierpliwość. Po drugie znaleźliście się – być może po raz pierwszy w życiu – w grupie bardzo zdolnych osób o tych samych zainteresowaniach i zaczynacie dostrzegać, że są osoby, które szybciej od Was rozwiązują zadania, sprawniej programują, łatwiej nadążają za tym, co dzieje się na zajęciach – nie jesteście już tymi najlepszymi. Może nawet zdarza się, że nie rozumiecie materiału z wykładu lub ćwiczeń. To może być trudne, stresujące doświadczenie.