Aktualności
International Student Team Competition in Mathematics
Reprezentacja MIMu - MIM Force w składzie Antoni Puch (kapitan), Jakub Jagiełła, Szymon Szmigielski, Cezary Botta i Korneliusz Obarski zwyciężyła drużynową część International Student Team Competition in Mathematics!
Drużynę przygotował dr Rafał Martynka.
Serdeczne gratulacje dla zwycięzców (jedynej drużyny reprezentującej Uniwersytet Warszawski!)
AMPPZ 2024
Nasz Wydział jak co roku wziął udział w Akademickch Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym. 11 wystawionych przez nas drużyn przywiozło dwa złote, dwa srebrne i dwa brązowe medale. Zapraszamy do przeczytania relacji prof.Krzysztofa Diksa.
Prezentacje prac dyplomowych kierunku Machine Learning
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji prac dyplomowych studentów kierunku Machine Learning. Szczególnie zachęcamy wszystkich myślących o studiowaniu, na etapie magisterskim, uczenia maszynowego na naszym Wydziale. Studia prowadzone są w języku angielskim.
Zajęcia dla grup szkolnych
Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza grupy zainteresowanych licealistów na popołudniowe spotkania z matematyką pozaszkolną.
Ogłoszenia
Rozstrzygnęcie konkursu NCN "Układy otwarte"
Stypendia magisterskie w ramach projektu badawczego Układy otwarte, finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki (projekt nr 2021/43/B/ST1/02851) otrzymali Vazgen Bagdasaryan i Jakub Sęk.
Gratulacje!
Karol Żebrowski – publiczna obrona rozprawy doktorskiej
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej odbędzie się 26 listopada 2024 o godzinie 14:00 w Warszawie, w gmachu Wydziału MIMUW przy ulicy Banacha 2, w sali 2180.
Tytuł rozprawy: Analysis of the Simple Refreshing in the Noisy Leakage Model
Promotor: prof. dr hab. Stefan Dziembowski (Uniwersytet Warszawski)
Konkurs na stanowisko adiunkta w projekcie „Granice automatycznej analizy systemów współbieżnych”
Badania w projekcie dotyczą:
- Problemu osiągalności w sieciach Petriego;
- Analizy podklas sieci Petriego;
- Granic rozstrzygalności;
- Separowalności.
Kandydat w momencie zatrudnienia ma posiadać stopień doktora w dyscyplinie informatyka, (uzyskany nie wcześniej niż 7 lat przed rokiem zatrudnienia w projekcie), oraz będzie miał doskonałe przygotowanie w tej dyscyplinie, w szczególności w jednym lub kilku z następujących obszarów: teoria współbieżności; matematyczne modele systemów współbieżnych; teoria automatów.
Kierownikiem projektu jest prof. Sławomir Lasota.
Termin zgłoszeń upływa 13 grudnia 2024 r.