Ćwiczenia 12 III 2020.
Ćwiczenia 19 III 2020.
Ćwiczenia 26 III 2020.
Ćwiczenia 2 IV 2020.
Ćwiczenia 16 IV 2020.
Ćwiczenia 23 IV 2020.
Ćwiczenia 30 IV 2020.
Ćwiczenia 7 V 2020.
Ćwiczenia 14 V 2020.
Ćwiczenia 21 V 2020.
Ćwiczenia 28 V 2020.
Ćwiczenia 4 VI 2020.
Zaliczenie ćwiczeń będzie polegało na rozwiązaniu zadanych prac domowych. Każda praca domowa to zadanie polegające na napisaniu odpowiedniego programu w Octave lub R. Dla chętnych zamieszczam krótkie wprowadzenie do Octave.
Kod programu należy przesyłać na mój adres e-mail w terminie podanym przy każdym zadaniu.
Nie sprawdzam programów przysłanych po terminie!
Zdarzyć się może, że przesyłane programy zawierają bardzo różnego rodzaju błędy:
Różny charakter wymienionych błędów sprawia, że ogólne pojęcie zaliczenia zadania staje się nieostre. Przy zaliczaniu zadań stosowane będą następujące kryteria szczegółowe:
Całe rozwiązanie powinno znajdować się w jednym pliku: najpierw funkcje, potem program (w przypadku programu w Octave powinien on być wykonywalnym programem). Ten plik powinien mieć nazwę jednoznacznie identyfikującą autora oraz wykonywane zadanie przez podanie jego numeru. Nazwa pliku z danymi będzie narzucana przez treść zadania. Zwykle pliki te będą miały nazwy CWx_data.txt, gdzie x będzie numerem zadania.
W przypadku programu w Octave pliki z danymi powinny używać standardowej struktury przekazywania danych używanej w Octave, tj. takiej w jakiej Octave zapamiętuje zmienne po wykonaniu komendy save. Zamieszczam przykładowy plik z danymi w takim formacie. W przypadku programu w R powinien być to plik tekstowy zawierający dane każdą w osobnej linii w kolejności takiej, jak podana w opisie zadania.
Wszystkie pliki wymienione w poprzednim punkcie powinny być razem spakowane pod nazwą nazwisko_zad1.zip (lub inne rozszerzenie w zależności od użytej pakowarki).
Wysyłany list powinien zawierać tylko załączony plik spakowany i temat identyfikujący, że chodzi o przesłane rozwiązanie.