Nie jesteś zalogowany | zaloguj się

Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego

  • Skala szarości
  • Wysoki kontrast
  • Negatyw
  • Podkreślenie linków
  • Reset

Aktualności — Nasze sukcesy

 

Studenci Wydziału MIM UW wicemistrzami Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym w roku 2022


W dniu 27 listopada 2022 roku, w Lublanie w Słowenii, odbyły się XXVIII Akademickie Mistrzostwa Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym. W mistrzostwach wystartowało 57 trzyosobowych zespołów reprezentujących uczelnie z Chorwacji,  Czech, Łotwy,  Polski, Słowacji, Słowenii i Węgier. Uniwersytet Warszawski reprezentowali studenci Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki. Mistrzami Europy Środkowej w roku 2022 zostali reprezentanci Uniwersytetu Jagiellońskiego rozwiązując 10 zadań z 12 przygotowanych przez organizatorów. Drugie miejsce i tytuł wicemistrza Europy Środkowej, po emocjonującej walce do końca i rozwiązując także 10 zadań, zdobył zespół UW1 z Uniwersytetu Warszawskiego w składzie: Arkadiusz Czarkowski, Bartłomiej Czarkowski, Tomasz Nowak. Dwa pierwsze zespoły wyprzedziły zdecydowanie wszystkie pozostałe drużyny, które rozwiązały po nie więcej niż 8 zadań.

Wszystkie reprezentujące Uniwersytet Warszawski drużyny spisały się znakomicie. W pierwszej dziewiątce, na miejscach medalowych (brązowe medale), na pozycjach 6 i 9,  znalazły się zespoły odpowiednio UW3 (Kacper Kluk, Rafał Łyżwa, Antoni Wiśniewski) z 8 zadaniami i UW2 (Piotr Blinowski, Jakub Dziura, Dominik Wawszczak) z 7 zadaniami. Sześć zadań rozwiązała drużyna UW4 (Jan Kwiatkowski, Marek Skiba, Michał Staniewski) zajmując 14 miejsce. Zespół UW5 (Juliusz Korab-Karpowicz, Janusz Partyka, Kamil Zwierzchowski) rozwiązał 5 zadań i zajął dwudzieste miejsce.

Gratulacje dla wszystkich naszych reprezentantów, a w szczególności dla zespołu UW1 za awans do finałów światowych Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym, które odbędą się w przyszłym roku w Egipcie.

Więcej o konkursie i wynikach można znaleźć na stronie https://cerc.acm.si/.

Gorące podziękowania należą się Wojciechowi Nadarze i Markowi Sokołowskiemu za bezpośrednie przygotowania naszych zespołów do zawodów w Słowenii, organizację cotygodniowych treningów i obozu treningowego. Podziękowanie mależą się też władzom Wydziału za wsparcie organizacyjne i finansowe wyjazdu do Słowenii, jak również wypróbowanym instytucjom wspierającym nasze reprezentacje, firmom ATENDE i HUAWEI oraz Fundacji Rozwoju Informatyki.