Nie jesteś zalogowany | zaloguj się

Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego

 • Skala szarości
 • Wysoki kontrast
 • Negatyw
 • Podkreślenie linków
 • Reset

Granty i stypendia

 

Stypendium doktoranckie w projekcie "Metody obliczeniowe dla wysokowymiarowego uczenia maszynowego"


Oferujemy stypendium doktoranckie w projekcie NCN OPUS 2018/31/B/ST1/00253.

O projekcie: Projekt "Metody obliczeniowe dla wysokowymiarowego uczenia statystycznego" związany jest z metodami obliczeniowymi, które są stosowane w statystycznych problemach wysokowymiarowych. Głownymi celami projektu jest stworzenie i zbadanie nowych algorytmów związanych ze statystyką bayesowską oraz z uczeniem struktury modeli graficznych.

Wyłonieni kandydaci będą prowadzić badania związane z:

 1. Algorytmy Langevina - Oszacowania tempa zbieżności algorytmów dla niewypukłych potencjałów; Algorytmy oparte o dynamikę drugiego rzędu.
 2. Uczenie struktury sieci bayesowskich.

Warunki: Stypendium wysokości 4000 zł/miesiąc przez okres 12 miesięcy Rozpoczęcie pracy: październik-listopad  2021.

Wymagania:

 1. bycie uczestnikiem studiów doktoranckich lub uczestnikiem seminarium doktorskiego pracującym nad przygotowaniem rozprawy doktorskiej;
 2. 100% zaangażowanie w projekt (praca na pełen etat);
 3. biegła znajomość języka angielskiego;
 4. dodatkowym atutem będzie doświadczenie w analizie algorytmów MCMC lub w statystycznym wnioskowaniu w modelach graficznych.

Osoby zainteresowane ofertą proszone są o przesłanie zgłoszenia na adres blazej.miasojedow@mimuw.edu.pl.

Zgłoszenie powinno zawierać CV, jednostronicowy opis dotychczasowych osiągnięć naukowych (jeżeli istnieją) oraz informację o preferowanej tematyce badawczej.

Termin przyjmowania zgłoszeń: 22 wrzesnia 2021.

Prosimy o przesłanie dokumentów wraz z następującą klauzulą: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).”