Oferujemy dwa stypendia magisterskie w projekcie NCN OPUS 2019/33/B/HS4/02953 „Tragedia wspólnego zasobu w kontekście dynamicznym – modelowanie, metodologia, zapobieganie”
O projekcie: W projekcie analizujemy gry dynamiczne – wieloetapowe i różniczkowe – należące do zagadnień „tragedii wspólnego zasobu”. Do tej klasy należą m.in. takie zagadnienia jak eksploatacja wspólnych lub współzależnych łowisk, powstawania i zapobieganie w kontekście zanieczyszczeń transgranicznych, efekt cieplarniany, zachowanie firm na wspólnym rynku, problem z odpadami w przestrzeni, powstawanie korków ulicznych czy przydział częstotliwości.
Do zadań stypendysty należeć będzie tworzenie własnych lub analiza istniejących, a nie do końca zbadanych modeli zagadnień „tragedii wspólnego zasobu”: własności różnych rozwiązań, takich jak równowagi, optymalne sterowania i mechanizmy wymuszania optymalności równowag, mające na celu współautorstwo w publikacjach o międzynarodowym zasięgu. Możliwe jest finansowanie wyjazdów naukowych stypendysty w ramach grantu - w zależności od stopnia zaangażowania.
Kierownik projektu: Agnieszka Wiszniewska-Matyszkiel
Stypendium: 1000 zł/mc do stycznia 2024
Wymagania:
Zasady przyznawania stypendiów w ramach projektów finansowanych przez NCN określa regulamin – załącznik do uchwały Rady NCN 96/2016 z dnia 27 października 2016.
Termin przyjmowania zgłoszeń: 23.08.2023, 23:59.
Forma składania zgłoszeń: e-mailem na adres: agnese@mimuw.edu.pl, tytuł wiadomości "Stypendium magisterskie 09.23" + imię i nazwisko.
Wymagane dokumenty:
Sposób rekrutacji: na podstawie przesłanych dokumentów oraz ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej.
Termin rozstrzygnięcia konkursu: nie później niż 28.08.2023.
Rozpoczęcie pracy w projekcie: standardowo 01.09.2023 (01.10.2023 w przypadku osób, które status studenta będą miały od października). Prosimy o przesłanie dokumentów wraz z następującą klauzulą: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zg