Analiza matematyczna na Wydziale Nauk Ekonomicznych - rok akademicki 2010/11, semestr zimowy



Regulamin - Sylabus

  1. Wykład prowadzony jest równolegle w dwóch terminach tj. w poniedziałki godz. 11:30 w sali B Auditorium Maximum na Kampusie Centralnym UW (dr hab. Krzysztof Barański) i godz. 15:00 w auli A WNE (dr Waldemar Pałuba). Każdy student wybiera odpowiadający mu termin według własnego uznania.
  2. Ćwiczenia odbywają się dwa razy w tygodniu. Uczestnictwo w ćwiczeniach jest obowiązkowe. W przypadku co najmniej czterech nieusprawiedliwionych nieobecności na ćwiczeniach w trakcie semestru, student traci prawo do zaliczania przedmiotu (nie jest klasyfikowany).
  3. Przedmiot kończy się w semestrze zimowym (pierwszy termin egzaminu w sesji zimowej, drugi - w sesji wiosennej).
  4. Ocena końcowa z przedmiotu obliczana jest na podstawie sumy punktów uzyskanych w ciągu semestru na ćwiczeniach (max. 20p), na dwóch wspólnych kolokwiach (max. 20+20=40p) i na egzaminie (max. 40p).
  5. Punkty z ćwiczeń można uzyskać na kartkówkach przeprowadzanych w poszczególnych grupach oraz za aktywność na ćwiczeniach. W trakcie semestru odbędzie się 8 kartkówek (co ok. dwa tygodnie, w trakcie ćwiczeń) sprawdzających wiedzę z bieżącego materiału. Za każdą kartkówkę można uzyskać max. 2p. Punkty za aktywność (max. 4p w każdym semestrze) przyznaje prowadzący ćwiczenia według własnej oceny.
  6. Wspólne kolokwia (poza godzinami ćwiczeń) polegają na pisemnym rozwiązaniu pewnej liczby zadań z dotychczasowego materiału przerabianego na wykładzie i ćwiczeniach.
  7. Po zakończeniu zajęć w semestrze (przed sesją egzaminacyjną) student otrzymuje ocenę z ćwiczeń, obliczaną na podstawie sumy punktów (max 60p) uzyskanych na ćwiczeniach i wspólnych kolokwiach, wg następującej skali: dst = 25p, dst+ = 35p, db = 40p, db+ = 45p, bdb = 50p, cel = 55p.
  8. Aby przystąpić do egzaminu, student musi zaliczyć ćwiczenia, tzn. uzyskać z ćwiczeń ocenę co najmniej dst.
  9. Egzamin jest przeprowadzany w dwóch terminach: w sesji zimowej i wiosennej. Egzamin jest pisemny i polega na rozwiązaniu pewnej liczby zadań z całości materiału przerabianego w czasie semestru na wykładzie i ćwiczeniach. Zasady obliczania oceny końcowej są takie same w każdym z dwóch terminów egzaminu.
  10. W przypadku nieuzyskania zaliczenia ćwiczeń, student ma możliwość poprawkowego zaliczenia (o formie decyduje prowadzący ćwiczenia). W przypadku uzyskania takiego zaliczenia, student może przystąpić do egzaminu w drugim terminie, jednak z tą samą liczbą punktów za ćwiczenia, którą uzyskał poprzednio.
  11. Zgodnie z Regulaminem Studiów na Uniwersytecie Warszawskim, ocenę końcową z przedmiotu ustala się jako średnią arytmetyczną ocen z obu terminów egzaminacyjnych z zaokrągleniem do części setnych, jeśli student przystąpił do egzaminu dwukrotnie.
  12. Zgodnie ze Szczegółowymi Zasadami Studiowania na WNE UW, w przypadku nieobecności na sprawdzianie (odpowiednio kartkówce, kolokwium lub egzaminie), aby uzyskać możliwość zaliczenia tego sprawdzianu w dodatkowym terminie, student powinien złożyć usprawiedliwienie (odpowiednio do prowadzącego ćwiczenia, prowadzącego wykład lub Dziekana WNE) nie później niż 7 dni od daty sprawdzianu lub 7 dni od ustania przyczyn, które powodowały nieuczestniczenie w sprawdzianie. W przypadku niezłożenia takiego usprawiedliwienia, student traci prawo do zaliczenia tego sprawdzianu w dodatkowym terminie. W przypadku nieusprawiedliwionej niebecności na egzaminie, student otrzymuje ocenę NK (nie jest klasyfikowany).
  13. Wszystkie powyższe zasady (poza punktem 11) dotyczą również studentów WNE wyższych lat z zaliczeniem warunkowym.
  14. Dla studentów I roku MSEM, którzy chcą przenieść się na WNE w trakcie semestru, nie ma możliwości przeliczenia punktów i ocen uzyskanych podczas kolokwiów i sprawdzianów na wydziale MIM na punkty za ćwiczenia i kolokwia na WNE.
  15. Prowadzący wykład i ćwiczenia są dostępni dla studentów w trakcie konsultacji (1,5 godz. tygodniowo, terminy podane w USOS). Nie gwarantujemy odpowiedzi i nadania biegu sprawom przekazywanym przez studentów wyłącznie za pomocą poczty elektronicznej.
  16. W sprawach nieujętych w powyższym regulaminie obowiązuje Regulamin Studiów na Uniwersytecie Warszawskim oraz Szczegółowe Zasady Studiowania na WNE UW obowiązujące od 1.10.2010, umieszczone na stronie internetowej WNE.